Лабораторно-практичне заняття «Вивчення будови та особливості застосування машин для внесення органічних добрив (Внесення безводного аміаку)»

Знайомство студентів спеціальності 208 «Агроінженерія» Хмельницького національного університету з машинами для внесення органічних добрив розпочалось з серії сучасних агрегатів CASE IH Nutri-Placer, які ПП «АГРАРНА КОМПАНІЯ 2004», що входить до складу ГК «Vitagro» під керівництвом Петра Петровича Лабазюка, надала для вивчення в рамках дисциплін «Сільськогосподарські машини» та «Машиновикористання в рослинництві». ГК «Vitagro», як соціально відповідальна група компаній, співпрацює з громадами та завжди допомагає у вирішенні конкретних проблем. Зокрема, розвиває інфраструктуру, медицину та освіту регіону. Одним із прикладів таких освітянських проектів ГК «Vitagro» є проведення її співробітниками разом із викладачами ЗВО лабораторних та практичних занять на виробничих потужностях компанії для студентів спеціальності 208 “Агроінженерія” Хмельницького національного університету.
Техніка на той час працювала в селі Клинини Хмельницького району Хмельницької області, де проводилася підготовка полів під посів цукрового буряка. Перед початком заняття головний інженер кластеру «Центральний» Добуш Сергій Йосипович провів для студентів вступний інструктаж з правил безпечної експлуатації такого роду машин, а головний агроном кластеру Радомський Олександр Васильович розповів про практичну значимість застосування цієї технології, зокрема і при вирощуванні цукрового буряка

Лабораторно-практичне заняття «Вивчення будови та особливості застосування машин для внесення органічних добрив (Внесення безводного аміаку)». Хмельницький національний університет

Азот є одним з найбільш важливих компонентів, необхідних для нормального росту і розвитку будь-якої рослини. Тому перед аграріями завжди виникає питання: яким чином максимально повно наситити грунт азотом і при цьому знизити витрати на проведення цієї операції.
Одним з найбільш сучасних способів вирішення даного питання є використання безводного аміаку (NH3). Зріджений аміак приблизно в 1,5-2 рази дешевше аміачної селітри, а ефективність від використання даного виду добрива, при правильному використанні, нітрохи не нижче.
Для ефективного і в той же час безпечного внесення зрідженого аміаку, ПП «АГРАРНА КОМПАНІЯ 2004», використовує сучасний агрегат CASE IH Nutri-Placer 955. Цей агрегат максимально ефективно вносить зріджений аміак як в оброблений грунт, так і за технологією «no-till». Для цього на агрегатах встановлюються прорізні диски великого діаметру, а також потужні долота, закріплені на посилених стійках. З технологією «no-till», а також з будовою та основними налаштуваннями агрегату, з дотриманням всіх правил безпеки», студенти ознайомилися вже під час самого заняття.

Лабораторно-практичне заняття «Вивчення будови та особливості застосування машин для внесення органічних добрив (Внесення безводного аміаку)». Хмельницький національний університет

Після вивчення будови та особливостей налаштування агрегату, студенти, безпосередньо в полі, ознайомилися з особливостями експлуатації такого роду машин під керівництвом провідних фахівців підприємства.

Лабораторно-практичне заняття «Вивчення будови та особливості застосування машин для внесення органічних добрив (Внесення безводного аміаку)». Хмельницький національний університет

У перспективі, для вивчення будови машин для внесення сипких мінеральних добрив, «АГРАРНА КОМПАНІЯ 2004» надасть свій розкидач мінеральних добрив для технічного обслуговування вже на виробничих потужностях Хмельницького національного університету. Це сприятиме більш детальному вивченню студентами спеціальності 208 «Агроінженерія» конструктивних особливостей сільськогосподарської техніки.

Колектив кафедри галузевого машинобудування та агроінженерії

17.01.2022