Cпівпраця з прокуратурою

З метою ознайомлення студентів з особливостями організації роботи органів прокуратури та роллю прокурора в судовому процесі, Хмельницька обласна прокуратура звернулась до ректора нашого університету С. Матюха з пропозицією запровадити практику участі студентів у судовому процесі.
Кафедра права з радістю відгукнулась на таку пропозицію і 16 листопада Хмельницьку обласну прокуратуру відвідали наші студенти правники: Віктор Ворожцов, Аліна Керекеша, Юлія Янюк, Олена Бесчасна, Ігор Первухін.

Cпівпраця з прокуратурою. Хмельницький національний університет

Студентам розповіли про організацію роботи прокуратури, повноваження прокурорів, роль прокурора в судових справах. Також студентів ознайомили з порядком ведення Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) та продемонстрували цікаве відео зі слідчим експериментом та оглядом місця події. Мали студенти і можливість відвідати залу, де збираються усі працівники прокуратури на наради.
Потім майбутні юристи взяли участь у судових процесах в якості спостерігачів у Хмельницькому апеляційному суді та в Хмельницькому міськрайонному суді. Перед цим прокурори ознайомили студентів з матеріалами відповідних справ. На судових засіданнях студенти мали змогу побачити як відбувається саме засідання, як працює суддя, прокурор, захисник, адвокат та секретар судового засідання.

Cпівпраця з прокуратурою. Хмельницький національний університет

Cпівпраця з прокуратурою. Хмельницький національний університет

Всі студенти відмітили доцільність та важливість такої практики, а кафедра права підтримує думку прокуратури про те, що таке співробітництво сприятиме підвищенню загального рівня правосвідомості та правової культури студентів, допоможе їм визначитися із майбутньою професією, а також сприятиме забезпеченню прозорості та відкритості діяльності органів прокуратури, зміцненню авторитету та формуванню поваги до професії прокурора.
Сподіваємося, що це лише початок нашої співпраці!

22.11.2021