Участь студентів-філологів у міжнародній науковій конференції Вроцлавського університету (Польща)

26 березня 2021 року відбулася міжнародна наукова конференція у Вроцлавському університеті (м. Вроцлав, Польща) на тему «Kryzysy na przestrzeni wiekow. Interdyscyplinarne rozwazania o Europie Srodkowo-Wschodniej» («Кризи протягом століть. Міждисциплінарні роздуми про Центрально-Східну Європу») (студентське наукове коло україністів та студентське наукове коло права і політики країн Центрально-Східної Європи ім. Єжи Ґедройця).

Участь студентів-філологів у міжнародній науковій конференції Вроцлавського університету (Польща). Хмельницький нацiональний унiверситет

Участь у конференції взяли студенти спеціальності «Філологія. Слов'янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська» Хмельницького національного університету: Гнатовська Софія (3 курс бакалаврату) і Штефан Антон (1 курс магістратури).
Гнатовська Софія доповідала на конференції на тему «Pierwszy kryzys światowy 1857 r.». «Я вирішила розповісти про першу світову кризу 1857 року. На мою думку, це актуальне явище й сьогодні. Криза – це певний етап для розвитку суспільства. Усі світові кризи були випробуваннями, викликами, які вимагали «стрибків у майбутнє». Перша світова криза – це можливість не повторювати помилки і приклад того, що ефективне управління здатне прискорити вихід із кризи та мінімізувати її наслідки. Завдяки цій конференції я мала можливість ознайомитися з різними темами, які стосуються подій у світі і попрактикувати свої знання з польської мови», – Софія Гнатовська.
Штефан Антон доповідав на конференції на тему філологічну «Iazyk moy pouczytſia prawdi twoiey»: słowianoruskie wstawki polską grafiką w tekście Łazarza Baranowicza». «Гарна можливість поспілкуватися зі студентами-представниками різних країн: Польщі, Албанії, Італії, України, а також представити матеріали своєї філологічної розвідки, поспілкуватися на зазначену тематику. Можна було почути історичні розвідки, зокрема про кризи Речі Посполитої другої половини XVIII ст., політику Миколая І щодо феодальної кризи першої половини ХІХ століття крізь призму України. Надзвичайно місткою була доповідь про суспільно-політичну кризу в Італії у контексті пандемії COVID-19. Подібні конференції у нових реаліях, що унеможливлюють «реальні» зустрічі, відкривають водночас нові горизонти й можливості обміну досвідом та цікавою інформацією», – Антон Штефан.

Участь студентів-філологів у міжнародній науковій конференції Вроцлавського університету (Польща). Хмельницький нацiональний унiверситет

Теми виступів на конференціях охоплювали різні проблеми. Доповідачі й слухачі мали змогу почути про польсько-українські, польсько-чеські, турецько-грецькі відносини.
Участь у конференції брали ще й студенти 4 курсу спеціальності «Філологія. Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська», щоправда, цього разу у ролі слухачів. «Щиро вдячна за можливість взяти участь у міжнародній конференції, послухати доповіді фахівців із різних університетів та поспілкуватися зі студентами польських ЗВО. На конференції виступало багато молодих науковців, студентів та вже досвідченних викладачів. Кожен із доповідачів обрав досить цікаву тему для свого виступу. Особливо приємним було те, що на цій конференції виступили і студенти нашого університету та достойно представили його, виступивши з інформативними доповідями. Всі дискусії, в яких я взяла участь, були цікавими та динамічними. Учасники конференції обмінювалися думками щодо певних питань, обговорювали інформацію, яку почули під час виступів своїх колег. Я вважаю, що такі конференції допомагають рости, дізнаватись більше інформації в різних спрямуваннях та особливо нам, як майбутнім філологам-полоністам, розвиватися у професійному плані, поглиблювати свої знання з польської мови та налагоджувати контакти з польськими університетами. Вдячна, що змогла побувати на цій конференції та, надіюсь, що наступного разу зможу бути не просто слухачем, а доповідачем, адже це неймовірний досвід та позитивні враження», – Віта Тонкошкура.
До речі, зараз студенти 4 курсу, випускники бакалаврату, готуються до участі у міжнародній філологічній конференції, що відбудеться у травні 2021 року у Вроцлавському університеті (Польща).
Хочемо зазначити, що участь студентів Хмельницького національного університету у міжнародній конференції Вроцлавського університету стала гарним продовженням результатів співпраці під час міжнародної конференції «Міжкультурні комунікації в галузі освіти», проведеної у Хмельницькому національному університеті. Студенти взяли участь на запрошення доктора філології, заступника директора Інституту слов’янської філології Вроцлавського університету Сильвії Вуйтович-Маршал (Sylwia Wójtowicz-Marszał), яка виступала з доповіддю на конференції ХНУ. Щиро дякуємо Сильвії Вуйтович-Маршал за запрошення, готові до подальшої співпраці у сфері освіти і науки.

Інформація кафедри слов’янської філології

01.04.2021