«Jestem studentem / studentką Chmielnickiego Uniwersytetu Narodowego. Studiuję filologię polską... Lubię...»

«Я – студент / студентка Хмельницького національного університету. Вивчаю польську філологію ... Мені подобається ... ».
Саме в такому тематичному форматі 13 жовтня 2020 року відбулася онлайн-презентація студентів-полоністів 1 курсу гуманітарно-педагогічного факультету, які навчаються за освітніми програмами кафедри слов’янської філології: «Філологія. Слов’янські мови і літератури (переклад включно), перша – польська», «Польська мова і література, друга мова – англійська» та «Середня освіта. Мови та літератури (польська, українська)», приурочена до Дня народження Хмельницького національного університету (14 жовтня).
Першокурсники отримали завдання: розказати про себе, свої вподобання, досягнення, про рідне місто, школу, плани, мрії, і, звісно ж, чому обрали саме цю спеціальність у Хмельницькому національному університеті. Мета такого заходу – ближче познайомитися із нашими першокурсниками та порекомендувати їм (із висновків презентацій) можливості їхнього розвитку як особистості й майбутнього професійного зростання.
На зустріч запросили викладачів кафедри слов’янської філології та всіх охочих до знайомства студентів-полоністів зі старших курсів.

«Jestem studentem / studentką Chmielnickiego Uniwersytetu Narodowego. Studiuję filologię polską... Lubię...». Хмельницький нацiональний унiверситет

Формат презентацій першокурсники обирали самостійно. Так, групи ФПР-20-1 та ФППА-20-1 (куратор – Ірина Сергіївна Сашко) спочатку розповіли про себе, а потім запропонували присутнім переглянути відеосюжет (який самостійно створили) про початок їхнього студентського життя.

«Jestem studentem / studentką Chmielnickiego Uniwersytetu Narodowego. Studiuję filologię polską... Lubię...». Хмельницький нацiональний унiверситет

Група СОП-20-1 (куратор – Наталія Миколаївна Торчинська) запропонувала презентацію у вигляді слайдів, які під час демонстрації студенти озвучували.

«Jestem studentem / studentką Chmielnickiego Uniwersytetu Narodowego. Studiuję filologię polską... Lubię...». Хмельницький нацiональний унiверситет

Студенти-першокурсники не лише розказували про себе, а й хотіли почути настанови на навчання і студентське життя від старшокурсників. Зокрема, Аліна Старух, студентка ФПР-17-1, як випускниця бакалаврату, учасниця реалізації міжнародних проєктів на кафедрі, стипендіатка програми NAWA у 2020 році, рекомендувала першокурсникам прагнути із самого початку до вищих результатів у навчанні, брати активну участь у студентському житті факультету та університету, не боятися ставити перед собою, як на перший погляд може здатися, недосяжну мету, бо хто її ставить і щось робить для її здійснення, обов’язково має успіх!

«Jestem studentem / studentką Chmielnickiego Uniwersytetu Narodowego. Studiuję filologię polską... Lubię...». Хмельницький нацiональний унiверситет

Форма такої онлайн-комунікації хоч і не зовсім зручна (бо все ж звикли щороку такі заходи проводити в реальному (очному) спілкуванні), проте вже звична для нас в умовах карантину. Усі присутні почули багато цікавого. Виявляється, у нас є професійні музиканти, танцівники, фотографи, а також молоді люди, які просто люблять подорожувати, читати книги, малювати, кататися на скейті, займаються хендмейком, колекціонують парфуми. Якщо ж взяти місце проживання, то більшість, звісно, із Хмельниччини (Хмельницький, Волочиськ, Городок, Ізяслав, Красилів, Полонне), а також маємо студентів із Підволочиська Тернопільської області, Жмеринки Вінницької області, Кривого Рогу Дніпропетровської області, Семенівки Полтавської області.
Усі першокурсники, хоч і обирали наші спеціальності та наш ЗВО за різними критеріями, із різних причин, однак уже за місяць навчання зробили висновок, що щасливі, адже навчаються саме тут і, як виявилося, ні вони, ні доля не помилилися з вибором. Сподіваються, що у процесі навчання свої переконання підкріплять успіхами!
Також ця зустріч дала можливість нам виявити тематику наступного зібрання студентів, викладачів і випускників – «Професія філолога – нові виклики, можливості і перспективи».
Отож, ми щиро радіємо, що маємо гарних, креативних, позитивних і перспективних першокурсників. Тож ще раз вітаємо у сім’ї студентів першокурсників-полоністів Хмельницького національного університету і сподіваємося, що слава й успіхи наших студентів не за горами!

Інформація кафедри слов’янської філології

16.10.2020