Нові розробки в сфері спортивних гірськолижних тренажерів

20 червня на кафедрі технології машинобудування відбувся захист магістерської роботи студентом 5 курсу Власюком Олександром на тему «Проектування гірськолижного тренажера із розробкою технологічного процесу його виготовлення». Тема є нетиповою для нашого університету. Вона зацікавила не лише спортсменів-гірськолижників, а й реабілітологів.
Усім відомий факт, що у останні роки все більшої популярності набуває гірськолижний спорт як у світі так і в Україні. Це і не дивно адже катання на лижах є не від’ємною частиною нашого зимового відпочинку із давнини. Хоча раніше більшість займаласть бігом на лижах але із розбудовою сучасних зимових комплексів для відпочинку із підйомниками люди почали відкривати для себе техніки гірськолижного катання. Що дають масу позитивних враження від катання на лижах із меншими фізичними навантаженнями.
Але поряд із зовнішньою красою та плавністю спуску існує проблема навчання новачків гірськолижній техніці катання. Для здобуття красивої плавної техніки катання необхідно пройти тривалий період навчання.

Нові розробки в сфері спортивних гірськолижних тренажерів. Хмельницький національний університет

Наступною не менш значимою проблемою гірськолижного спорту є втрата форми гірськолижника під час тривалого міжсезоння.
Для вирішення даних проблем спортсмени і їх тренери придумали гірськолижні тренажери, що імітують рухи на схилі гірськолижника.

Нові розробки в сфері спортивних гірськолижних тренажерів. Хмельницький національний університет

Але проаналізувавши представлені на ринку тренажери було виявлено що майже всі мають певні недоліки як конструктивні так і механічні в більшій мірі через те що їх розробкою займались власне спортсмени що не мають певних специфічних знань які вивчалися мною зокрема на нашій кафедрі.
В результаті була сформована задача створити простий доступний тренажер який був би технологічним у виготовленні та функціональним при тренуванні.

Нові розробки в сфері спортивних гірськолижних тренажерів. Хмельницький національний університет

Конструкція розробленого на кафедрі гірськолижного тренажера, на наш погляд, має ряд переваг: він малогабаритний, має велику кількість (до чотирьох) ступенів свободи, може бути встановлений у невеликих спортивних залах і центрах реабілітації. Про що свідчить відгук завідуючої відділенням спортивної медицини Хмельницької міської поліклініки №1 Соловей Алли Вікторівни.

Керівник магістерської роботи,
доцент кафедри ТМ
Баннов Г.М.