Хмельницький нацiональний унiверситет
Хмельницький нацiональний унiверситет
ГОЛОВНА СТОРIНКА
Вiдеотека
Хмельницький нацiональний унiверситет. Вiдеотека

Презентація виставки М.П. Войнаренка
ДО ЮВІЛЕЮ НАУКОВЦЯ
доктора економічних наук, професора,
проректора з науково-педагогічної роботи,
першого проректора ХНУ
МИХАЙЛА ПЕТРОВИЧА ВОЙНАРЕНКА

Зелена перлина Хмельницького національного університету
Ботанічний сад Хмельницького національного університету в різні пори року (відеозамальовка).

Незабутні зустрічі через роки (до Дня випускника ХНУ)
У Хмельницькому національному університеті багато років поспіль наприкінці травня відзначається День випускника. Понад 60 тисяч фахівців випустив заклад за роки існування. Хвилюючі миттєвості зустрічей випускників різних років випусків, які висвітлені у цьому сюжеті, передають теплу атмосферу цього свята.

Вшанування пам’яті Радомира Івановича Сіліна
6 березня 2020 року у Хмельницькому національному університеті вшановували пам’ять ректора 1974 – 2001 років, який понад сорок років працював професором на кафедрі технології машинобудування. В пам’ять про неординарну особистість, видатного науковці, знаного в Україні й світі, на кафедрі відбулося відкриття лабораторії автоматизації виробничих процесів, яка носитиме його ім’я.

Презентація програми стажування у Туреччині
27 лютого у Хмельницькому національному університеті відбулася презентація програми стажування за спеціальностями галузі «Сфера послуг» у Туреччині. Турецькі партнери ознайомили студентів з умовами участі у стажуванні, з вакансіями та умовами проживання. Кожен учасник отримає підтвердження міжнародним сертифікатом, який стане в нагоді при майбутньому працевлаштуванні та складанні якісного резюме.

Заступник міністра освіти і науки України у Хмельницькому національному університеті
18 лютого Хмельницький національний університет відвідав заступник міністра освіти і науки України Єгор Стадний. Він зустрівся з керівництвом, науково-педагогічним складом і студентами університету, оглянув виставку науково-технічних розробок науковців та студентів ХНУ, відвідав центр SolidWorks, навчально-науковий центр систем автоматизації і електроприладів Siemens, лабораторію сільськогосподарської техніки Elvorti.

Урочиста церемонія закриття регіонального курсу професійного навчання військовослужбовців
04 лютого 2020 року в рамках програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців у Хмельницькому національному університеті відбулася урочиста церемонія закриття регіонального курсу професійного навчання 30 військовослужбовців за спеціальністю «Дизайн». Хмельницький центр перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців, як структурний підрозділ Хмельницького національного університету, понад 20 років працює в сфері соціальної адаптації військовослужбовців. Працевлаштування перепідготовлених військовослужбовців дозволяє знизити соціальну напругу в середовищі звільнених військовослужбовців, підвищити авторитет міжнародних організацій, сформувати іміджеву інформацію про програми перепідготовки.

Випуск магістрів - 2019
27 грудня у Хмельницькому національному університеті відбулося урочисте вручення дипломів випускникам 2019 року за магістерським рівнем вищої освіти. Щасливої дороги у професійне життя їм побажав ректор ХНУ Микола Скиба і вручив символічний диплом магістра Валерії Кушнір. Святковою новорічною концертною програмою привітали випускників творчі колективи Центру культури і естетичного виховання студентів.

Відзначення Дня Гідності і Свободи у ХНУ
21 листопада 2019 року в Хмельницькому національному університеті вшанували пам’ять учасників Євромайдану та воїнів АТО, які захищали демократичні цінності та національні інтереси держави Україна, її європейський вибір. Своїми спогадами про незабутні, криваві події на Майдані поділився зі студентами їх учасник, тренер-інструктор з тактичної медицини, доцент кафедри фізичної терапії, ерготерапії закладу Віталій Кабашнюк. Хвилиною мовчання та покладанням квітів біля Меморіалу Пам’яті, Пам’ятного знаку «Героям Слава!» керівництво університету, викладачі та студенти відділи шану загиблим героям, серед яких є студенти та випускники Хмельницького національного університету.

Міжнародний день студента
14 листопада 2019 року в актовій залі Хмельницького національного університету відбувся урочистий захід з нагоди святкування Міжнародного дня студента. В його програмі церемонія нагородження грамотами кращих студентів університету - переможців І туру конкурсу «Кращий студент університету» в рамках конкурсу «Кращий студент України» і концертна святкова програма, підготовлена творчими колективами Центру культури та естетичного виховання студентів.

Студенти Хмельницького національного університету в «Музеї пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років на Хмельниччині»
8 листопада 2019 року в музеї «Пам’яті Голодомору 1932-1933 років на Хмельниччині» проведена відкрита лекція для студентів спеціальності «право» Заслуженим працівником освіти України, завідувачем кафедри права університету, доцентом Миколою Вавринчуком. Тема лекції «Правова оцінка Голодомору 1932-1933 років в Україні». До її проведення були залучені студенти, співробітники Державного історико-культурного заповідника «Межибіж».

Кафедрі технології і конструювання швейних виробів – 50
11 жовтня 2019 року кафедра технології і конструювання швейних виробів святкувала 50-річний ювілей. З цієї нагоди у Хмельницькому національному університеті відбулася Міжнародна конференція «Ресурсозберігаючі технології легкої, текстильної і харчової промисловості». На урочистому її відкритті колектив кафедри і учасників конференції привітали керівництво університету, поважні гості, випускники кафедри.

Святкування 57-го дня народження Хмельницького національного університету
10 жовтня 2019 року напередодні Дня захисника України, Дня українського козацтва і свята Покрови Пресвятої Богородиці, Хмельницький національний університет святкував свій 57-й день народження. З нагоди свята у стінах навчального закладу діяли тематичні виставки, відбулося урочисте зібрання колективу закладу за участю поважних гостей і святковий концерт.

Конференція SMTESM 2019
4 жовтня 2019 року у Хмельницькому національному університеті відбулося відкриття VI Міжнародної науково-практичної конференції «Стратегії, моделі та технології управління економічними системами» (SMTESM 2019). Науковий захід проводили кафедра автоматизованих систем і моделювання в економіці та кафедра фінансів, банківської справи та страхування Хмельницького національного університету. У конференції взяли участь науковці 7 країн: України, Греції, Бельгії, Грузії, Польщі, Росії, США. Робоча мова конференції - англійська.

Польсько-український концерт
26 вересня 2019 в рамках проведення польсько-українського фестивалю «Синергія» та з нагоди святкування Дня Хмельницького національного університету, Дня міста Хмельницький  у актовій залі Хмельницького національного університету відбувся концерт академічного хору Технологічно-природничого університету (Бидгощ, Польща), колективу Музичної академії імені Фелікса Нововейського (Бидгощ, Польща) та народного ансамблю танцю «Юність Поділля» Хмельницького національного університету.

ФЕСТИВАЛЬ «СИНЕРГІЯ»
24 вересня 2019 року відбулося урочисте відкриття фестивалю «Синергія», організованого Хмельницьким національним університетом спільно з Технологічно-Природничим університетом в місті Бидгощ (Польща) при співпраці з Музичною Академією в Бидгощі (Польща). Захід проводився у Хмельницькій дитячій школі образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва і приурочений до святкування Дня міста Хмельницький та Дня університету і є продовженням минулорічної сесії фестивалю «Синтез мистецтв». На виставці представлені роботи студентів і викладачів кафедр дизайну Хмельницького національного університету та Технологічно-Природничого університету в Бидгощі, кафедри рисунку та проектної графіки Хмельницького національного університету.

«Драконівський заїзд»
У Хмельницькому національному університеті цікавим спортивним заходом відзначили День фізичної культури і спорту. 13 вересня викладачі кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту, кафедри фізичної терапії, ерготерапії на чолі з ректором університету Скибою М.Є. та першим проректором Войнаренком М.П. здійснили перше опробування двадцятидвомісного човна «Дракон» на річці Південний Буг. Як вид спорту, який набирає велику популярність, змагання з веслування на човнах «Дракон» походить з Китаю. Головною особливістю веслування на них є виховання в учасників відчуття команди.

Урочиста посвята першокурсників 2019 року у студенти Хмельницького національного університету
Новий 2019-2020 навчальний рік Хмельницький національний університет традиційно розпочав урочистою посвятою першокурсників у студенти. Учасники заходу вшанували пам’ять захисників Вітчизни, які віддали життя за єдину Україну та загиблих у протистояннях українців. Цього року заклад гостинно відчинив свої двері більше тисячі першокурсникам. З визначною подією їх вітали ректор університету Микола Скиба, представники обласної і міської влади. Першокурсники виголосили клятву студента, їм вручили символічні «Ключ до знань», «Вогонь знань» і головний атрибут студента – залікову книжку.

Урочисте вручення випускникам диплома бакалавра - 2019
27 червня 2019 року у Хмельницькому національному університеті випускникам ГПФ, ФТіД і ФІМ урочисто вручили дипломи бакалавра. Молодих фахівців привітали і вручили дипломи з відзнакою ректор університету, професор Микола Єгорович Скиба та поважний гість, випускник університету, екс-міський голова міста Хмельницький, народний депутат України Сергій Іванович Мельник. Решті випускників офіційний документ про здобуття вищої освіти вручили завідувачі кафедр.

«Барви Поділля – 2019»
Фінал XXVII Всеукраїнського фестивалю-конкурсу молодих дизайнерів одягу «Барви Поділля» відбувся 4 червня у Хмельницькому національному університеті. Його мета – створення умов для реалізації творчого потенціалу та пропаганди творчості молодих дизайнерів. Конкурсанти продемонстрували в своїх творчих роботах почуття та настрій, креативність та витонченість.

День випускника – 2019
18 травня 2019 року в Хмельницькому національному університеті відбулася традиційна зустріч з випускниками різних поколінь. Понад 60 тисяч фахівців випустив заклад за роки існування, багато з них обіймають керівні посади. Цього року на зустріч приїхали випускники з Одеси, Києва, Івано-Франківська, Миколаєва, Молдови. Захід організували Асоціація випускників ХНУ та Центр інформаційного менеджменту і працевлаштування випускників за сприяння керівництва університету.

47 Науково-технічна конференція професорсько-викладацького складу Хмельницького національного університету
Напередодні Дня науки 17 травня 2019 року професорсько-викладацький склад Хмельницького національного університету підбив підсумки науково-дослідної роботи за 2018 рік і окреслив тенденції наукової діяльності на майбутнє. За вагомі результати та високі показники в науково-дослідній роботі у минулому році кращі викладачі та колективи кафедр нагороджені грамотами Хмельницького національного університету.

Всесвітній День вишиванки у ХНУ
16 травня 2019 року студенти Хмельницького національного університету долучилися до святкування Дня Вишиванки. З цієї нагоди на майданчику перед третім навчальним корпусом відбувся флешмоб у барвистих вишиванках. Ініціатори та організатори його проведення: студенти, студентська рада, гуманітарно-педагогічний факультет, факультет міжнародних відносин, кафедра теорії і методики фізичного виховання і спорту. 

Ніколи знову
7 травня 2019 року в Хмельницькому національному університеті відбулися урочистості та святковий концерт з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ої річниці вигнання нацистів з України. У заході взяли участь ветерани війни і праці, викладачі, співробітники та студенти закладу. Тематичний концерт підготовлений Центром культури та естетичного виховання студентів.

День психолога
За доброю традицією 18 квітня 2019 року напередодні Дня психолога викладачі та студенти кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету весело та щиро святкували своє професійне свято.

Євгену Михайловичу Свіргунцю – 80!
10 квітня 2019 року колектив Хмельницького національного університету вітав з 80-річним ювілеєм заслуженого працівника фізичної культури і спорту, відмінника освіти, кандидата педагогічних наук, доцента Хмельницького національного університету Євгена Михайловича Свіргунця. З цієї нагоди в університеті відбулося урочисте засідання.

Захист педагогічної практики студентами спеціальності «Філологія. Українська мова та література»
15 березня 2019 року на кафедрах української та слов’янської філології відбулася прем’єра фільму «Практика у великому місті». І це не жарт! Саме у такій формі проходив захист навчально-педагогічної практики студентів групи ФУМ-15-1.

«Немає нічого в Бога, як Дніпро, та наша славная Вкраїна»
6 березня в науковій бібліотеці ХНУ відбулися Шевченківські читання, присвячені 205-й річниці від дня народження Т. Г. Шевченка. У заході взяли участь шанувальники творчості Великого Кобзаря - викладачі, співробітники, студенти, відомі подільські літератори, учнівська молодь та педагоги-наставники шкіл міста Хмельницький. Організаторами заходу виступили кафедра української філології, студентський літературний театр "Глорія", наукова бібліотека, гуманітарно-педагогічний факультет, первинна профспілкова організація студентів.

Щасливої дороги у професійне життя
27 грудня у Хмельницькому національному університеті відбулося урочисте вручення дипломів випускникам 2018 року за магістерським рівнем вищої освіти. Дев’ятсот вісімдесят шість випускників отримали диплом магістра. Щасливої дороги у професійне життя їм побажали ректор ХНУ Микола Скиба і перший проректор, проректор з науково-педагогічної та наукової роботи Михайло Войнаренко.

Президент України Петро Порошенко у Хмельницькому національному університеті
30 листопада 2018 року Президент України Петро Порошенко, перебуваючи з робочим візитом у Хмельницькому, завітав до Хмельницького національного університету, де зустрівся зі студентами та викладачами вишів міста. Петро Олексійович оглянув виставку наукових досягнень університету, після чого майже годину спілкувався зі студентами. Значну частину цього часу склав його виступ. Глава держави, зокрема, звернув увагу присутніх, що саме студенти 5 років тому першими вийшли на майдан, протестуючи проти зміни тодішньою владою європейського курсу розвитку держави, чим ще раз довели усім, що молодь є рушійною силою суспільства.

Святкування 56-го дня народження Хмельницького національного університету
З нагоди Дня університету, Дня працівників освіти, Дня захисника України 12 жовтня 2018 року в ХНУ відбулася низка святкових заходів. Діяли тематичні виставки: фіто-композицій «Золота осінь», друкованих видань викладачів університету, наукових здобутків кафедр. Відбулося урочисте зібрання колективу закладу за участю поважних гостей.

Святковий калейдоскоп подій
Підсумковий фільм, в якому через призму подій коротко висвітлені головні досягнення Хмельницького національного університету за 2018 рік і присвячений він 56-й річниці створення закладу.

Урочиста посвята першокурсників 2018 року в студенти Хмельницького національного університету
Посвята відбулася 1-го вересня на стадіоні Хмельницького національного університету. На свято завітало багато гостей. Розпочалося урочисте дійство вітальними промовами ректора університету, представників місцевої, обласної влади та викладачів університету. Першокурсники виголосили клятву студента. Їм вручили символічні «Ключ до знань», «Вогонь знань» і головний атрибут студента – залікову книжку. Святкового настрою студентам і всім присутнім додали виступи творчих колективів Центру культури та естетичного виховання студентів і кращі спортсмени, якими пишається Хмельницький національний університет.

Всеукраїнський забіг «Зелена миля 2018»
Спортивний захід відбувся 1 червня на центральному стадіоні міста Хмельницький. Мета його проведення - популяризація фізичної культури та спорту, підвищення рухової активності та зміцнення здоров’я населення у всіх регіонах України. Понад 50 студентів і викладачів Хмельницького національного університету долучилися до цієї акції. Учасників пробігу вітали творчі колективи Центру культури і естетичного виховання молоді Хмельницького національного університету.

«Барви Поділля – 2018»
Фінал XXVI Всеукраїнського конкурсу молодих дизайнерів одягу «Барви Поділля»відбувся 31 травня у Хмельницькому національному університеті. В конкурсі взяли участь студенти вищих навчальних закладів, учні коледжів та професійно-технічних училищ. Півфінальні покази, конкурсний відбір професійного журі, після чого - фінальний етап конкурсу й усміхнені обличчя щасливих переможців та їхніх наставників. Конкурсанти продемонстрували в своїх творчих роботах почуття та настрій, креативність та витонченість, що панують у кожному серці й молодій душі.

ХІ Міжнародна науково-практична конференція «Управління економічними системами: концепції, стратегії та інновації розвитку»
Відкриття наукового заходу та пленарне засідання відбулося 23 травня 2018 року. Організатор конференції - кафедра обліку, аудиту та оподаткування Хмельницького національного університету. У її роботі взяли участь понад 150 науковців з різних країн світу: Польщі, Литви, Естонії, Канади, США, Азербайджану, Бельгії та молоді вчені із провідних вишів України. На пленарному засіданні виступили відомі науковці та фахівці-практики з проблем управління економічними системами.

День випускника – 2018
Вітання керівництва закладу, слова вдячності на адресу рідної Alma-mater від її випускників, виступи творчих художніх колективів, радість зустрічі, хвилюючі спогади та щирі емоції … Такою була програма та атмосфера традиційного родинного свята, яке відбулося 19 травня у Хмельницькому національному університеті. Цього дня заклад радо зустрічав студентів різних поколінь.

46 Науково-технічна конференція професорсько-викладацького складу Хмельницького національного університету
17 травня 2018 року напередодні Дня науки професорсько-викладацький склад Хмельницького національного університету підбив підсумки науково-дослідної роботи за 2017 рік і окреслив тенденції наукової діяльності на майбутнє. За наказом Міністерства освіти і науки України звання «Відмінник освіти» удостоєні к.т.н., доцент кафедри галузевого машинобудування та агроінженерії Микола Лук’янюк, к.т.н., доцент кафедри кoмп’ютерної інженерії та системного програмування Олег Савенко і 5 науковців відзначені подяками. За вагомі результати та високі показники в науково-дослідній роботі у минулому році кращі викладачі та кафедри нагороджені грамотами Хмельницького національного університету.

Міжнародна науково-практична конференція «Великий терор на Поділлі»
Міжнародна науково-практична конференція «Великий терор на Поділлі» присвячена 80-річчю Великого терору 1937-1938 рр. Науково-практична площина її роботи – пам’ятаємо жертв Великого терору. Перший день наукового заходу проводився 11 травня 2018 року на базі Хмельницького національного університету.

Ніколи знову
7 травня у Хмельницькому національному університеті для ветеранів, співробітників та студентів закладу відбувся святковий концерт з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Тематичний захід підготовлений Центром культури та естетичного виховання студентів.

Зустріч студентів з ветеранами Другої світової війни
3 травня напередодні Дня пам’яті і примирення та 73-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбулася зустріч студентів Хмельницького національного університету з учасниками бойових дій Другої світової війни та ветеранами військової служби у післявоєнний період: Жучковим М.М., Колєсніком М.В., Садиковим Г.М., Сєргєєвим В.М.. За активну участь та вагомий внесок у національно-патріотичне виховання студентської молоді Перший проректор, проректор з науково-педагогічної та наукової роботи Михайло Войнаренко від імені ректора університету вручив кожному ветерану подяку.

Зустріч студентів з учасником АТО
3 травня у Хмельницькому національному університеті студенти спілкувалися з учасником АТО на сході України Володимиром Шрубковським, який очолює громадську організацію «Спілка учасників АТО Хмельниччини», є координатором Центру допомоги учасникам АТО у Хмельницькій області та секретарем Координаційної ради Учасників АТО у Хмельницькій області. Зустріч відбулась у формі діалогу.

Відкриття навчально-наукової лабораторії Технології і моди
27 квітня 2018 року у Хмельницькому національному університеті на кафедрі технології і конструювання швейних виробів урочисто відкрили навчально-наукову лабораторію Технології і моди із сучасним високотехнологічним швейним обладнанням. Її відкриття ініціювали компанія SOFTORG та компанія JACK - одна з найбільших виробників швейних машин у світі. Підписано договір про співпрацю між ХНУ і компанією SOFTORG. Завдяки діяльності такої лабораторії рівень професіоналізму та практичної адаптованості молодих фахівців в легкій промисловості підвищиться в рази і відповідатиме сучасним вимогам ринку.

Зустріч з телеведучими шоу «Доброго ранку, Країно»
24 квітня до Хмельницького національного університету завітали теле- та радіоведучий, шоумен, актор дубляжу Влад Волошин, екстремальний та креативний телеведучий Антон Довлатов та телеведуча, національний коментатор «Євробачення» та «Олімпійських ігор» Тетяна Терехова. Зустріч зі студентами відбулась у формі круглого столу. Гостей вітали ректор ХНУ Микола Скиба, перший проректор, проректор з науково-педагогічної та наукової роботи Михайло Войнаренко та проректор з міжнародних зв’язків Микола Йохна..

День психолога
20 квітня 2018 року викладачі та студенти кафедри психології та педагогіки Хмельницького національного університету щиро і весело святкували своє професійне свято.

Міжнародна конференція молодих науковців «Сучасні технології в механіці»
Науковий захід відбувся 19-20 квітня 2018 року у Хмельницькому національному університеті. Організаторами конференції є Міністерство освіти і науки України та Хмельницький національний університет, співорганізатором – Люблінський політехнічний університет. В міжнародній конференції взяли участь молоді науковці з вищих навчальних закладів України, Польщі, Словаччини, Білорусі, Франції, Литви.

ІІ етап Подільського відкритого конкурсу «Енергоефективність у промисловості, сільському, міському та домашньому господарствах»
Відкритий конкурс проводився у Хмельницькому національному університеті на базі кафедри машин та апаратів, електромеханічних та енергетичних систем». У заході взяли участь учні шкіл, позашкільних гуртків технічної творчості, професійно-технічних та вищих навчальних закладів. Учасники конкурсу представили цікаві розробки в галузях сонячної та вітрової енергетики, систем накопичення та перетворення енергії, екології та раціонального використання природних ресурсів.

Фестиваль студентського гумору
29 березня у Хмельницькому національному університеті відбувся 1-й Фестиваль студентського гумору. Змагалися чотири команди: «Пискурі», «Ти не такая»,«Error 55» та «Мартовські коти». Виступи команд оцінювали спеціально запрошені члени журі. Завдяки своїй харизмі та закарпатському діалекту здобула перемогу та ще й виборола приз глядацьких симпатій команда «Пискурі».

Зустріч студентів ХНУ із народним депутатом Сергієм Лабазюком
28 березня у Хмельницькому національному університеті активні студенти закладу зустрічалися з народним депутатом України Сергієм Лабазюком. Зустріч відбулася у формі діалогу. Спілкуючись з народним депутатом, студенти отримали відповіді на питання щодо освіти, здоров’я, безпеки, стипендій.

Тематичний вечір «Ми пам’ятаємо»
Культурно-мистецьке театралізоване дійство для студентів Хмельницького національного університету відбулося 22 березня 2018 року. Захід проводився в рамках відзначення 85-х роковин Голодомору в Україні. Після тематичного фільму та тематичних лекцій викладачів університету відбувся виступ муніципального камерного хору.

«Диригент кохання і…Любові»
14 березня 2018 року в Хмельницькому Палаці творчості дітей та юнацтва дипломант Хмельницького міського літературного фестивалю "Слово єднає!" студентський літературний театр "Глорія" Хмельницького національного університету презентував учням старших класів ЗОШ міста Хмельницький театральну виставу «Диригент кохання і… Любові», присвячену 204-й річниці від дня народження Тараса Шевченка. Захід відбувся за підтримки та сприяння Управління культури і туризму Хмельницької міської ради.  

Вручення дипломів магістра випускникам Хмельницького національного університету
31 січня 2018 року в Хмельницькому національному університеті відбулося урочисте вручення дипломів випускникам. Вищу освіту за освітнім ступенем «магістр» здобули 1212 випускників, більше 200 з них отримали дипломи з відзнакою. Ця подія запам`ятається на все життя не тільки випускникам і їхнім батькам, вона є непересічною і для колективу університету. Магістри – це студентська еліта, яку з гордістю і надією щороку випускає у професійне життя заклад.

Слава Україні! Вічна пам’ять героям!
28 грудня 2017 року у Хмельницькому національному університеті вшанували пам’ять загиблих воїнів АТО. Серед відважних захисників є й студенти та випускники університету. Лейтенант Овчарук Володимир, старшина Матвієць Роман, старший лейтенант Кашлаков Василь, боєць Дереш Валерій – їх імена занесено до «Книги Пошани університету» (посмертно).

Вручення переможного Кубка ХІІІ літньої Універсіади України
У заліку ХІІІ літньої Універсіади України 2017 року серед ВНЗ четвертої категорії Хмельницький національний університет посів почесне І місце. За вагомий особистий внесок у сферу розвитку фізичного виховання та спорту серед студентської молоді ректор ХНУ, професор Микола Скиба отримав подяку Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України. Загалом студенти університету здобули: 16 золотих; 8 срібних та 6 бронзових нагород. Тренерам - викладачам університету, команди яких зробили найбільший внесок у загальний командний залік, керманич закладу вручив подяку ректора, а кращу десятку студентів-спортсменів за вагомі спортивні досягнення у 2017 році нагородив грамотами і цінними подарунками.

Слава Україні! Героям Слава!
У Хмельницькому національному університеті 5 грудня 2017 року відбувся обласний захід, присвячений Дню Збройних Сил України та Дню волонтера. Учасників АТО і волонтерів вітав перший проректор, проректор з науково-педагогічної та наукової роботи, професор Михайло Войнаренко. Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих відважних воїнів АТО, серед них 5 випускників ХНУ: Савчук Олександр Володимирович; Овчарук Володимир Борисович; Кашлаков Василь Борисович; Мельник Іван Олександрович; Дереш Валерій Костянтинович. Рішенням ректорату їхні імена занесені у «Книгу Пошани університету» (посмертно). Заступник голови Хмельницької обласної ради Валерій Лєсков вручив нагороди учасникам і волонтерам АТО. Аматори студентського літературного театру «Глорія» підготували концертну програму.

Урочисте нагородження учасників та призерів І етапів Всеукраїнських студентських олімпіад
4 грудня 2017 року кафедра фінансів, банківської справи та страхування Хмельницького національного університету урочисто вітала учасників та призерів І етапів Всеукраїнських студентських олімпіад. В заході взяли участь випускники кафедри.

День енергетика в ХНУ
20 грудня 2017 року у Хмельницькому національному університеті урочисто святкували День енергетика. Захід відбувся при сприянні кафедри машин і апаратів, електромеханічних та енергетичних систем. Учасників заходу привітали: ректор ХНУ, член кореспондент НАПНУ, професор Микола Скиба, заслужений енергетик України, член Центрального правління Науково-технічної спілки енергетиків та електротехніків України, доцент кафедри МАЕЕС Олександр Шпак, викладачі та гості.

Професор Міжнародного інституту розвитку інтелекту Пак Сонг Су (Південна Корея) у Хмельницькому національному університеті
30 листопада професор Міжнародного інституту розвитку інтелекту Пак Сонг Су (Південна Корея) прочитав для студентів ХНУ лекцію спрямовану на підняття цінності кожної людини, кожного студента шляхом формування свідомості. На його думку, правильне мислення приносить позитивні зміни в житті, а істинна мрія є запорукою успіху людини.

Почесна нагорода за участь у міжнародних проектах Темпус і Еразмус+
28 листопада 2017 року на базі Хмельницького національного університету проходив дорадчий моніторинг проекту Темпус №543901 ALIGN «Досягнення та регулювання балансу між освітніми програмами та рамками кваліфікацій». Представники Національного Еразмус+ офісу в Україні Жанна Таланова – менеджер з аналітичної роботи та Іванна Атаманчук – менеджер з моніторингу проектів вручили керівництву Хмельницького національного університету престижну нагороду – відзнаку «This Higher Education is a PARTNER in Erasmus+ Programme» за активну участь у міжнародних проектах, зокрема, в програмах Еразмус+.

Конференція студентів Хмельницького національного університету
Конференція відбулася 21 листопада 2017 року в актовій залі університету відповідно до затвердженого плану роботи Студентської ради закладу на 2017-2018 роки.

Вшанування пам’яті героїв Небесної сотні та воїнів АТО
21 листопада у Хмельницькому національному університеті вшанували пам’ятьучасників Євромайдану та воїнів АТО, які захищали демократичні цінності та національні інтереси держави Україна, її європейський вибір. Ректор університету Микола Скиба, студенти, викладачі та співробітники закладу поклали квіти до пам’ятного знаку «Героям Слава!», хвилиною мовчання віддали належну шану героям незабутніх подій на Майдані Незалежності. Увечері члени студентського профкому і студенти університету запалили біля стели свічки пам’яті.

Міжнародний день студента
16 листопада 2017 року в актовій залі Хмельницького національного університету відбувся урочистий захід з нагоди святкування міжнародного дня студента. В його програмі церемонія нагородження грамотами кращих студентів університету і концертна святкова програма, підготовлена творчими колективами Центру культури та естетичного виховання студентів.

Святкування 55-річчя Хмельницького національного університету
11-12 жовтня 2017 року в університеті відбулася низка святкових заходів: нагородження викладачів університету грамотами Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації; жива газета №55 «VIVAT ХНУ», виставка фіто-композицій «Щедра осінь Поділля», закладання Скверу олімпійських чемпіонів, виставка наукових досягнень ХНУ, виставка друкованих видань викладачів університету, святковий концерт для студентів, студентський флешмоб – співаємо Гімн університету. З нагоди ювілею відбулися урочистості та святковий концерт.

Презентація посібника для керівників ОСС ВНЗ України
27-30 вересня в стінах Хмельницького національного університету відбувся Всеукраїнський тренінговий семінар «Новий рівень зрілості студентського самоврядування: досвід та перспективи розвитку». В його роботі взяли участь 56 студентських активістів із 14-и областей України. В рамках заходу відбулася презентація посібника для лідерів та активістів студентського самоврядування вищих навчальних закладів країни, в якому представлено успішний досвід та практичні поради кращих студентів зі всієї України.

Протипожежні тренування у Хмельницькому національному університеті
27 вересня 2017 року в Хмельницькому національному університеті на виконання пункту 4 частини 1 статті 18 Кодексу цивільного захисту України, вимог листа Міністерства освіти і науки України за №1/9-504 від 18 вересня 2017 року ” та на виконання вимог припису Хмельницького міського управління Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області від 19 травня 2017 року, забезпечення необхідного рівня безпеки об’єктів університету з масовим перебуванням людей у разі виникнення пожежі відбулися навчально-методичні заняття для студентів 1-го курсу щодо безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу та протипожежні тренування фахівців з питань цивільного захисту та аварійно-рятувальних служб міста.

Міжнародний день студентського спорту в Хмельницькому національному університеті
20 вересня понад 150 студентів та викладачів університету долучились до Всеукраїнського флешмобу, організованого до Міжнародного дня студентського спорту. Захід проводився за ініціативи Комітету з фізичного виховання і спорту Міністерства освіти і науки України. Спочатку, щоб налаштувати учасників флешмобу на виконання фізичної вправи, викладачі фізичного виховання провели руханку. Всі учасники якісно виконали двадцять два згинання-розгинання рук в упорі лежачи та отримали заряд енергії і бадьорості.

«Тобі, Хмельницький, пісня мого серця»
13 вересня 2017 року в науковій бібліотеці Хмельницького національного університету відбувся захід “Тобі, Хмельницький, пісня мого серця”. На творчу зустріч зі студентською молоддю, викладачами та співробітниками закладу завітали відомі письменники та літератори нашого краю: Віталій Міхалевський, Михайло Цимбалюк, Марія Дем'янюк, Галина Корицька. Митці художнього слова розповіли багато цікавого про себе та свою творчість. Захід проводився напередодні святкування Дня міста Хмельницький в рамках міського літературного фестивалю “СЛОВО ЄДНАЄ-2017”.

УРОЧИСТА ПОСВЯТА ПЕРШОКУРСНИКІВ У СТУДЕНТИ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
З оркестром, піснями та танцями приймав 1260 першокурсників у свої студентські лави найбільший університет Поділля. Посвята відбулася на стадіоні Хмельницького Національного Університету. На свято завітало багато гостей. Розпочалося урочисте дійство вітальними промовами ректора, представників місцевої, обласної влади та адміністрації університету. Виступаючі бажали першокурсникам удачі, наснаги і знайти своє місце в житті та, не приховуючи ностальгії за своїми студентськими роками, нагадали новоспеченим студентам, що від сьогодні наступає найяскравіший та найцікавіший період у їхньому житті. Першокурсники виголосили клятву студента. Перед «новоспеченими» студентами показово виступили творчі колективи Центру культури та естетичного виховання студентів і кращі спортсмени, якими пишається Хмельницький Національний Університет.

Випуск кваліфікованих фахівців - 2017
30 червня 2017 року у Хмельницькому національному університеті відбувся урочистий випуск магістрів, спеціалістів, бакалаврів. За 55 років існування університет випустив багатотисячну плеяду кваліфікованих фахівців, які працюють в Хмельницькому національному університеті, на теренах міста, області, України та далеко за її межами. Цього року професійну путівку в трудове життя отримали 650 випускників кваліфікації «магістр», 610 –«спеціаліст» і 1593 - «бакалавр».

Святково-розважальна програма до Дня захисту дітей
Вже другий рік поспіль в ботанічному саду Хмельницького національного університету викладачі та студенти кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки влаштували безкоштовне свято для усіх охочих дітей та їх батьків.Власними силами організатори продумали кожну частину свята і подарували гарні емоції відвідувачам розважального заходу. Цього року до свята долучився дитячий розважальний центр Sky Park.

День випускника - 2017
Незабутні спогади юності… За традицією 20 травня 2017 року Хмельницький національний університет провів «День випускника» і гостинно відкрив двері студентам різних поколінь. Доля розпорядилася так, що вони працюють не тільки в рідному університеті, на Хмельниччині, в Україні, але й далеко поза її межами. Вітання керівництва закладу, слова вдячності на адресу рідної Alma-mater від її випускників, радість зустрічі, хвилюючі спогади та щирі емоції …

Друга світова – листи з минулого…
4 травня у Хмельницькому національному університеті з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і 72-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні відбулося театралізоване дійство для ветеранів, студентів і співробітників закладу, підготовлене Центром культури та естетичного виховання студентів. Зрозуміти всю глибину людських переживань учасників наймасштабнішої війни в історії людства нинішньому поколінню допомагають фронтові листи бійців до рідних та близьких, які ще й до нині знаходять своїх адресатів – дітей, онуків, правнуків. В них – біль, віра, надія і любов – те, що допомагало бійцям вижити і надихало на перемогу. 

СТЕМу «Юмодес» - 40 років
27 квітня 2017 року в Хмельницькому національному університеті відомий творчий колектив СТЕМ «Юмодес» відсвяткував 40-річчя з дня створення. З цієї нагоди відбувся традиційний Фестиваль гумору «Вечори на хуторі… без декана». В заході взяли участь стемівці різних поколінь, гості.

Ярмарок вакансій
25 квітня 2017 року у Хмельницькому національному університеті відбувся ярмарок вакансій, організований центром інформаційного менеджменту і працевлаштування ХНУ спільно з Хмельницьким обласним і міським центрами зайнятості. Роботодавці презентували свої підприємства і вакантні посади, які вони пропонували. Випускники мали чудову нагоду обрати своє перше робоче місце, а студенти старших курсів – поєднувати навчання і роботу, працюючи неповний робочий день. У рамках проведення ярмарку відбулась зустріч представників машинобудівних підприємств області зі студентами факультету інженерної механіки.

VІІІ робоча зустріч міжнародного проекту QUAERE в рамках програми Erаsmus+
3 – 5 квітня 2017 року на базі Хмельницького національного університету відбулася VІІІ робоча зустріч міжнародного проекту QUAERE в рамках програми Erasmus+. Тема заходу - «Розроблення моделі системи внутрішнього забезпечення якості освіти для вищих навчальних закладів України». В зустрічі взяли участь представники ВНЗ-партнерів проекту з різних регіонів України.

Робоча зустріч «Освіта, наука, виробництво – шляхи інтеграції»
Захід відбувся 28 березня 2017 року в Хмельницькому національному університеті за участю представників виробничих підприємств і розпочався він з виставки наукових розробок науковців закладу. Після ознайомлення з досягненнями наукової еліти університету відбулася робоча зустріч освітян з виробничниками, яку відкрив ректор університету, доктор технічних наук, професор Микола Скиба. Про здобутки науковців закладу інформував перший проректор університету, проектор з науково-педагогічної та наукової роботи,  доктор економічних наук, професор Михайло Войнаренко. Далі розробники презентували представлені на виставці свої наукові розробки та обговорювали шляхи інтеграції науки у виробництво.

Театралізоване дійство «Т.Г. Шевченко крізь століття»
23 березня 2017 року в актовій залі Хмельницького національного університету відбувся мистецький захід, присвячений 203-й річниці від дня народження Т.Г. Шевченка. Твори великого Кобзаря крізь століття доносять нам правду життя і закликають любити рідну Україну, творити добро задля щастя і єдності українського народу. Нетлінні слова і думки Пророка української нації знайшли творче відображення у яскравих та емоційних виступах заслуженого артиста України Миколи Довгальова, артистів театру-студії «Парадиз», народного ансамблю танцю «Юність Поділля», вокального колективу «Камертон» і театру пісні «Сузір’я».

Мистецький форум «Мій Шевченко…»
9 березня 2017 року в Хмельницькому національному університеті з нагоди 203 річниці від дня народження геніального поета Т.Г. Шевченка біля його погруддя у фойє 3-го навчального корпусу відбувся мистецький форум «Мій Шевченко…». Крізь століття нетлінні твори світоча української нації доносять нам правду життя і закликають любити рідну Україну, творити добро задля щастя і єдності українського народу. В мистецькому заході взяли участь: керівництво закладу, студенти, викладачі, співробітники та гості свята.

Лідер українського рок-гурту «Антитіла» Тарас Тополя в гостях у хмельницьких студентів
Творча зустріч студентів навчальних закладів обласного центру, шанувальників колективу з лідером українського рок-гурту «Антитіла» Тарасом Тополею відбулася 28 лютого 2017 року в актовій залі Хмельницького національного університету. Візит музиканта відбувся в рамках Всеукраїнського молодіжного проекту від ЮНІСЕФ Ю-репорт. Мова йшла не лише про творчість гурту «Антитіла» та Всеукраїнський тур, а й про Євробачення, майбутнє України та волонтерство, громадську позицію Тараса Тополі та суспільно-важливі теми. Зі студентським туром Тарас Тополя побував у десяти містах країни.

Вручення дипломів магістрам Хмельницького національного університету
1 лютого 2017 року в Хмельницькому національному університеті відбулося вручення дипломів випускникам. Кваліфікацію «Магістр» здобули 292 випускники, 77 з них отримали дипломи з відзнакою. Ця подія запам`ятається на все життя не тільки випускникам і їхнім батькам, вона є непересічною і для колективу університету. Магістри – це студентська еліта, яку з гордістю і надією щороку випускає у професійне життя заклад.

Програма «Освіта» ( 13 випуск)
Останній у 2016 році випуск програми «Освіта» є підсумковим і присвячений він найбільшим здобуткам року, який добігає кінця, та подальшим перспективам розвитку закладу у прийдешньому 2017 році.

«Вечори на хуторі без декана…»
1 грудня 2016 року студентський театр естрадних мініатюр «ЮМОДЕС» представив широкому глядацькому загалу програму «Вечори на хуторі без декана…». Більше години зі сцени невпинно лунали веселі й дотепні жарти у виконанні акторів студентського театру. Посмішки, сміх, гучні оплески глядачів – найкраща нагорода артистам, які працювали цього дня щиро і натхненно. Це було справжнє свято гумору. В наступному році колектив святкуватиме своє 40-річчя з дня створення.

«А листопада дивна мить…»
29 листопада 2016 року у Хмельницькому національному університеті відбувся творчий поетичний вечір Віталія Міхалевського – відомого на Хмельниччині поета, науковця, громадського діяча. Захід приурочений 55-річчю з дня його народження. Віталія Цезарійовича називають поетом-романтиком ХХІ ст., бо його поетична тематика є аполітичною, сповнена віри в кращі гуманні ідеали – творити, не руйнувати.

Вітання з Міжнародним Днем студента
Студентів Хмельницького національного університету з Днем студента вітають: керівництво закладу, колишні та нинішні студенти, СТЕМ «Юмодес» та Центр культури і естетичного виховання молоді.

День студента - 2016
16 листопада 2016 року в Хмельницькому національному університеті відбувся урочистий захід, присвячений Міжнародному Дню студента. З цієї нагоди за успіхи в навчанні, активну громадську роботу в студентських самоврядних структурах та творчих колективах кращі студенти закладу нагороджені грамотами. Святкову концертну програму підготували творчі колективи Центру культурного та естетичного виховання студентів ХНУ.

Програма «Освіта» ( 12 випуск)
На початку листопада 2016 року вийшов в ефір на каналі ХОДТРК «Поділля-центр» 12 випуск програми «Освіта». В програмі: новини, факти, події з життя Хмельницького національного університету, розмова про наукові здобутки закладу з гостем студії - першим проректором університету, професором Михайлом Войнаренком.

Професору Оліверу Орлову – 85!
85-річчя від дня народження академік Академії економічних наук України, доктор економічних наук, професор кафедри маркетингу і товарознавства Хмельницького національного університету Олівер Олексійович Орлов відсвяткував 28 жовтня. На урочистому засіданні Вченої ради Хмельницького національного університету його вітали колеги, учні, друзі.

Програма «Освіта» (11 випуск)
12 жовтня 2016 року напередодні святкування Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України, Дня українського козацтва, Дня університету вийшов в ефір на каналі ХОДТРК «Поділля-центр» 11 випуск програми «Освіта». Гості студії: ректор Хмельницького національного університету Микола Скиба, проректор з міжнародних зв’язків Микола Йохна, відповідальний секретар приймальної комісії Віктор Лопатовський.

Радомиру Івановичу Сіліну – 85!
27 вересня 2016 року колектив Хмельницького національного університету вітав з 85-річчям від дня народження учасника Великої Вітчизняної війни, Почесного громадянина м. Хмельницький, Президента національного комітету України з питань машинознавства при Міжнародній організації IFToMM, Президента Академії інформаціології Поділля ім. Юзвишина І.І., академіка Міжнародної академії інформатизації, заслуженого працівника народної освіти України, доктора технічних наук, професора, ректора закладу 1974-2001 років, нині радника ректора Хмельницького національного університету Радомира Івановича Сіліна.

Урочисте відкриття Міжнародного фестивалю «Синтез мистецтв»
20 вересня 2016 року у приміщенні Хмельницького обласного художнього музею відбулося урочисте відкриття ІV Міжнародного фестивалю «Синтез мистецтв». Мистецький захід проводиться за ініціативою Хмельницького національного університету ( кафедри дизайну, кафедри рисунку та проектної графіки), університетів Республіки Польща (Природничо-технологічного університету, м. Бидгощ, Музичної академії, м. Бидгощ, Університету мистецтв, м. Познань) та Хмельницького обласного художнього музею в рамках святкування Дня міста.

Відкриття навчально-технічного центру
1 вересня 2016 року в Хмельницькому національному університеті відбувся захід з нагоди відкриття спільного навчально-технічного центру у відповідності зі стандартами НТЕС університету і ДП «АБПЛАНАЛП УКРАЇНА». Це результат проведення великої роботи кафедрою технології машинобудування, факультету інженерної механіки з метою поліпшення якості підготовки фахівців – стратегічного завдання для університету. Відкриття четвертого в Україні та першого в Західному регіоні центру сприятиме забезпеченню впровадження найвищих стандартів навчання в галузі металообробки на верстатах з ЧПУ і є першим кроком Хмельницького національного університету на шляху отримання статусу Навчально-технічного центру Haas (НТЕС).

Урочиста посвята першокурсників у студенти Хмельницького національного університету
Цього року понад 1600 випускників шкіл та коледжів вступили до Хмельницького національного університету. Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять «Небесної сотні», захисників Вітчизни, які віддали життя за єдину Україну та загиблих у протистояннях українців.З визначною подією першокурсників привітали: ректор університету Микола Скиба, голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний, в.о. першого заступника голови ХОДА Олег Гуменний, секретар Хмельницької міської ради Михайло Кривак, очільник департаменту освіти та науки Хмельницької ОДА Олег Фасоля, випускники, викладачі університету. Першокурсники виголосили клятву студента.

Хмельницький нацiональний унiверситет
Хмельницький нацiональний унiверситет проводить навчання за спецiальностями та напрямами у галузях iнженерної механiки, електронiки, радiоелектронiки, обчислювальної технiки, прикладної математики, економiки й пiдприємництва, легкої промисловостi та педагогiки. Унiверситет знають як потужний навчальний та науково-виробничий центр на Подiллi та в Україні.

Урочисте вручення дипломів випускникам
У Хмельницькому національному університеті відбулося урочисте вручення дипломів випускникам 2016 року. За роки свого існування зі стін університету вийшло понад 50 тисяч кваліфікованих фахівців, які своєю повсякденною працею прославляють Хмельницький національний університет не тільки на теренах Хмельницької області, а й далеко за її межами. Цього року професійну путівку в трудове життя отримали 787 випускників кваліфікації «Спеціаліст» і 1054 - кваліфікації «Бакалавр».

Святково-розважальна програма до Дня захисту дітей
Святково-розважальну програму для дітей м. Хмельницький підготували студенти-аніматори кафедри соціальної роботи та соціальної педагогіки Хмельницького національного університету. Майданчиком для його проведення став ботанічний сад закладу. Цікаво і весело провели час не тільки діти, а й дорослі, які прийшли з малечою на свято.

Х Міжнародна науково-практична конференція "Управління економічними системами: концепції, стратегії та інновації розвитку"
Урочисте відкриття наукового заходу відбулося 3 червня 2016 року в Хмельницькому національному університеті за участі Хмельницького міського голови Олександра Симчишина. Ініціювала його проведення кафедра обліку та аудиту закладу. Понад 150 науковців з різних країн світу, в тому числі з Польщі, Литви, Білорусії, Азербайджану, Росії взяли участь у роботі конференції та подали пропозиції і рекомендації щодо обґрунтовування наукових передумов та практичних заходів в сфері управління розвитком економічних систем за актуальними напрямами. Відкрив конференцію член-кореспондент НАН України, доктор економічних наук, професор, проректор з науково-педагогічної та наукової роботи, перший проректор Михайло Войнаренко. 

Флешмоб «Хімік холі фест»
26 травня напередодні Дня хіміка студенти Факультету технологій і дизайну Хмельницького національного університету цікаво й весело святкували своє професійне свято. За ініціативи студентської ради факультету 35 студентів взяли участь у танцювальному флешмобі «Хімік Холі Фест». Такий розважальний захід проводився в університеті вперше і подарував учасникам й глядачам яскраві емоції та гарний настрій.

День випускника - 2016
21 травня у Хмельницькому національному університеті відбулася традиційна зустріч з випускниками різних поколінь. В рідних стінах зустрілися з юністю випускники Хмельницького технологічного інституту побутового обслуговування, Хмельницького технологічного інституту, Технологічного університету Поділля, Хмельницького державного університету, Хмельницького національного університету різних років випусків, з яких чимала когорта працює в рідному навчальному закладі, навчаючи молоде покоління студентів. Випускників вітали: керівництво університету, викладачі, художні творчі колективи Центру культури і естетичного виховання студентів. Щирі слова вдячності на адресу рідної Alma-mater пролунали й від її випускників. Хвилюючі спогади, подих юності, емоції та сльози…

Факультету інженерної механіки – 50 років
Факультету інженерної механіки виповнилося 50 років від дня створення. З нагоди святкування ювілею найстаршого навчального підрозділу Хмельницького національного університету 19 травня 2016 року в закладі відбулися урочисті заходи, в яких взяли участь керівництво закладу і факультету, викладачі та студенти, декани й випускники різних поколінь.

Програма «Освіта» 10-й випуск
Гість студії - проректор з науково-педагогічної роботи Сергій Матюх. 10-й випуск програми присвячений новому закону України «Про вищу освіту», а саме в якій мірі закон пройшов випробування часом. Мова йшла і про Національне агентство із забезпечення якості освіти, і про міжнародну академічну мобільність, і про те, яким має бути, на думку проректора, студент в майбутньому.

Театралізоване дійство «Ніколи знову»
8 травня в Україні відзначається День пам’яті і примирення, 9 травня – День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. З цієї нагоди 5 травня 2016 року в Хмельницькому національному університеті керівництво, викладачі, студенти та співробітники вшанували подвиг воїнів-визволителів у Другій світовій війні, усіх тих, хто на фронті й в тилу ворога героїчно, безстрашно та самовіддано боровся проти фашистської чуми. Присутні віддали заслужену данину пам’яті численним жертвам нацизму.

Театралізоване дійство «Весняний концерт»
21 квітня 2016 року в актовій залі Хмельницького національного університету відбулося театралізоване дійство «Весняний концерт». Захід підготовлений творчими колективами Центру культури і естетичного виховання студентів. На концерт були запрошені учасники ІІ Всеукраїнського студентського форуму «Студентське самоврядування – школа лідерства ХХІ ст.», який цього дня розпочав свою роботу в Хмельницькому національному університеті.

Урочисте відкриття Міжнародної конференції молодих науковців «Сучасні технології в механіці», присвяченої пам’яті професора Юрія Шалапка.
Урочисте відкриття наукового заходу відбулося 21 квітня 2016 року за участі високоповажних гостей: консула Генерального Консульства Республіки Польща у Вінниці Кшиштофа Росіньскі, професора кафедри робототехніки і мехатроніки Краківської гірничо-металургійної академії ім. С. Сташіца Маріуша Гергеля, голови обласного осередку спілки поляків України Франца Міцинського. Учасники конференції теплими спогадами та хвилиною мовчання вшанували пам’ять професора Шалапка Юрія Івановича, чий внесок в розвиток науки Хмельницького національного університету, сприяння визнання закладу на міжнародній науковій арені та налагодження тісних українсько-польських науково-освітніх зв’язків є неоціненним.

Перший Шевченківський конкурс митців «Дніпро, Україну згадаєм…»
Конкурс відбувся 15 квітня 2016 року в науковій бібліотеці Хмельницького національного університету і присвячувався Дню звільнення Т. Г. Шевченка із кріпацької неволі 22 квітня 1838 року. Захід проводився під егідою ректора закладу Скиби Миколи Єгоровича в рамках проекту «Читання книги та її популяризація в Хмельницькому національному університеті». У конкурсі взяли участь студенти, викладачі, співробітники університету та учнівська молодь навчальних закладів Хмельниччини.

Програма «Освіта» (9-й випуск)
Дев’ятий випуск програми «Освіта» присвячений новому закону України «Про вищу освіту», до якого, після введення його в дію, внесені вже 10 змін. Нові виклики, нові обставини змушують законодавців своєчасно реагувати та адаптувати нормативну базу для забезпечення прав і свобод усіх учасників освітнього процесу – і здобувачів вищої освіти, і представників вищих навчальних закладів. Гість студії – відповідальний секретар приймальної комісії Хмельницького національного університету Віктор Лопатовський.

Тематичний вечір та театралізоване дійство «Шевченко крізь віки»
Мистецький захід відбувся 10 березня 2016 року до 155-ї річниці з дня смерті Тараса Григоровича Шевченка. Ініціатори проведення - центр культури та естетичного виховання студентів, кафедра міжнародної інформації та країнознавства і кафедра української філології. Автор проекту - заслужений артист України, лауреат обласної премії ім. В.Заремби Микола Довгальов. Режисер-постановник тематичного заходу – керівник центру культури та естетичного виховання студентів Ірина Кондратюк.

Мистецький форум «Мій Шевченко…»
10 березня 2016 року в Хмельницькому національному університеті з нагоди 202-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка біля його погруддя звучало вічне й пророче слово геніального поета України. Його твори крізь століття доносять нам правду життя і закликають любити рідну країну, творити добро задля щастя і єдності українського народу. У мистецькому форумі «Мій Шевченко…» взяли участь студенти, викладачі, співробітники університету.

Хмельницький нацiональний унiверситет
Хмельницький нацiональний унiверситет проводить навчання за спецiальностями та напрямами у галузях iнженерної механiки, електронiки, радiоелектронiки, обчислювальної технiки, прикладної математики, економiки й пiдприємництва, легкої промисловостi та педагогiки. Унiверситет знають як потужний навчальний та науково-виробничий центр на Подiллi та в Україні.

ДО УВАГИ АБІТУРІЄНТІВ!
У 2016 році, відповідно до Умов прийому до вищих навчальних закладів України, Хмельницький національний університет проводить набір на навчання на денну, заочну (дистанційну) форми навчання для здобуття освітнього рівня бакалавра, спеціаліста або магістра за рахунок коштів державного бюджету України та за рахунок коштів фізичних і юридичних осіб.

Круглий стіл «Психологічна допомога військовослужбовцям – учасникам бойових дій: проблеми та шляхи їх вирішення»
3 грудня 2015 року в Хмельницькому національному університеті кафедра практичної психології та педагогіки ініціювала зустріч з військовослужбовцями – учасниками бойових дій. Обговорюючи нагальні проблеми надання психологічної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей, присутні на заході намагалися спільно віднайти шляхи їх вирішення.

"ВІЛ - не перешкода для ДРУЖБИ!"
Соціальний відеоролик "ВІЛ - не перешкода для ДРУЖБИ!", присвячений Всесвітньому дню толерантності з ВІЛ-інфікованими людьми та боротьби зі СНІДом, відзнятий Студентською радою Хмельницького національного університету на некомерційній основі.
Оператор - Іван Фещук
Автори ідеї - Анастасія Козак та Іван Фещук
Студентська рада Хмельницького національного університету

День відкритих дверей у Хмельницькому національному університеті
29 листопада 2015 року Хмельницький національний університет радо зустрічав у своїх стінах майбутніх студентів та їхніх батьків. Бажаних гостей привітав ректор університету Микола Скиба. Про нововведення в правилах вступу до вишів у 2016 році проінформував відповідальний секретар приймальної комісії Віктор Лопатовський. В рамках традиційного інформаційного заходу університет провів пробні тестові випробування за матеріалами Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти.

Іноземний партнер - Почесний доктор наук Хмельницького національного університету
За рішенням Вченої ради Хмельницького національного університету звання Почесного Доктора наук Хмельницького національного університету присвоєно професору, доктору наук, декану факультету основ техніки Люблінського політехнічного університету Клаудішу Леніку (Польща). Урочисте вручення диплому Почесного доктора наук відбулося 26 листопада на засіданні Вченої ради. Клаудіша Леніка привітали українські і польські колеги.

Міжнародна українсько-польська науково-практична конференція «Мовні компетенції як основа професійного і соціального успіху в Європі».
У Хмельницькому національному університеті 18 листопада 2015 року відбулася Міжнародна українсько-польська науково-практична конференція «Мовні компетенції як основа професійного і соціального успіху в Європі». Науковий захід став підсумком міжнародного проекту «PL+UA=UE. Polskoukrai?skie spotkania na szlaku do Zjednoczonej Europy», наданого Міністерством закордонних справ Польщі у контексті гранту «Співпраця в галузі громадської дипломатії у 2015 р.». Реалізацію проекту забезпечували кафедра слов’янської філології ХНУ (Україна) у партнерстві з Товариством «Інтеграція Європа-Схід» (Польща). До участі в міжнародній конференції подали заявки 123 особи.

Урочистості з нагоди Міжнародного Дня студента
Захід відбувся 17 листопада 2015 року в актовій залі університету. Святкові вітання, нагородження кращих студентів закладу, чарівні ведучі, виступи солістів і художніх колективів Центру культури і естетичного виховання студентів, веселі студентські жарти створили піднесений настрій присутнім.

Колегія Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації
12 листопада 2015 року в Хмельницькому національному університеті відбулася колегія Департаменту освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації під головуванням директора Департаменту Олега Фасолі. В рамках засідання розглядалося три питання: «Про стан забезпечення підвезення учнів і педпрацівників до навчальних закладів», «Про результати проведення зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році», «Про особливості вступної кампанії до вищих навчальних закладів у 2016 році». Якими нововведеннями відрізнятиметься вступна кампанія 2016 року від попередньої - інформував відповідальний секретар приймальної комісії Хмельницького національного університету Віктор Лопатовський.

Спецрепортаж до Дня захисника України
Напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці, Дня захисника України, Дня українського козацтва найпотужніший на Хмельниччині вищий навчальний заклад Хмельницький національний університет відзначив 53-ю річницю від дня заснування. В закладі відбулася ціла низка святкових заходів , приурочених цій події. Короткий виклад святкування Дня університету - в спецрепортажі, який двічі транслювався 17 жовтня на каналі ХОДТРК «Поділля-центр».

СЯЙ РАЗОМ З ХНУ
З нагоди 53-ї річниці з дня заснування Хмельницького національного університету Студентська рада організувала світловий флешмоб. Понад 250 студентів утворили «сяючий» напис ХНУ, піднявши вгору ліхтарі та екрани мобільних телефонів.

Козацькому роду нема переводу
13 жовтня в актовій залі Хмельницького національного університету відбулася театралізована концертна програма «Козацькому роду нема переводу» за участю творчих колективів Центру культури та естетичного виховання молоді. Захід приурочений Дню захисника України, Дню українського козацтва, Дню працівників освіти, Дню університету.

Презентація Польсько-українського проекту «Екологічні інновації для бізнесу. Спеціалізована лабораторія для комплексних досліджень природних мінералів у Хмельницькому національному університеті»
23 вересня 2015 року в Хмельницькому національному університеті відбулася презентація Польсько-українського проекту ”Екологічні інновації для бізнесу. Спеціалізована лабораторія комплексних досліджень природних мінералів у Хмельницькому національному університеті”. Проект фінансується Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках програми Польська допомога 2015 у співпраці з Товариством «Інтеграція Європа – Схід» (м. Кельце, Польща), Хмельницьким національним університетом, Хмельницьким регіональним центром з інвестицій та розвитку, Українсько-Польським Центром Європейської Інтеграції (м. Хмельницький, Україна) і спрямований на зміцнення ринкових позицій українських підприємств на вітчизняному та світовому ринках шляхом впровадження інноваційних екологічно-безпечних технологій.

«Плоскирів… Проскурів… Хмельницький…» (до Дня міста Хмельницький)
17 вересня 2015 року в науковій бібліотеці Хмельницького національного університету в рамках святкування Дня міста відбулася літературна зустріч шанувальників мистецької творчості з подільськими майстрами слова: Міхалевським В.Ц., Горбатюком В.І., Бортник М.В., Кульбовським М.М., Корицькою Г.В., Цимбалюком М.І. Розпочався захід поетичними рядками відомого в Україні поета-пісняра, проректора ХНУ, професора, доктора економічних наук Михайла Войнаренка. Організаторами зустрічі виступили Хмельницький національний університет, наукова бібліотека, Хмельницьке обласне об”єднання ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка.

Посвячення першокурсників у студенти Хмельницького національного університету
За давньою традицією новий 2014-2015 навчальний рік Хмельницький національний університет розпочав урочистим заходом “Посвячення першокурсників у студенти». Цього року заклад гостинно відчинив свої двері 1129 першокурсникам. Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять «Небесної сотні», захисників Вітчизни, які віддали життя за єдину Україну та загиблих у протистояннях українців. З визначною подією їх вітали ректор університету Микола Скиба, представники обласної і міської влади, наставники трьох поколінь професорсько-викладацького складу, випускники університету. Першокурсники виголосили клятву студента, їм вручили символічні «Ключ до знань», «Вогонь знань» і головний атрибут студента – залікову книжку.

Урочисте відкриття Пам’ятного знаку «Героям Слава» у Хмельницькому національному університеті
З метою увіковічити пам'ять загиблих героїв Небесної сотні та воїнів АТО, які захищали незалежність і територіальну цілісність України, 31 серпня 2015 року в Хмельницькому національному університеті відбулося урочисте відкриття Пам’ятного знаку «Героям Слава». В патріотичному заході взяли участь працівники і студенти університету на чолі з ректором Миколою Скибою, почесні гості – представники обласної і міської влади, учасники АТО, секретар Хмельницької єпархії Української православної церкви Київського патріархату протоієрей Володимир Марущак. Слава Україні! Героям слава!

Урочистості «Випускник – 2015»
1 липня 2015 року Хмельницький національний університет святкував сорок восьмий випуск магістрів, спеціалістів, бакалаврів. Цього року майже 3000 молодих фахівців отримали професійну путівку в трудове життя і поповнили понад п’ятдесятитисячну когорту випускників закладу, які плідно працюють на теренах Хмельниччини, в різних регіонах України та далеко за її межами. Винуватців свята щиро вітали ректор університету Микола Скиба, представники обласної і міської влади, батьки, творчі колективи Центру культури та естетичного виховання молоді.

«Барви Поділля – 2015»
5 червня 2015 року в Хмельницькому національному університеті на базі кафедри дизайну завершився ХХІІІ Всеукраїнський конкурс молодих дизайнерів одягу «Барви Поділля». Студенти-модельєри ВНЗ та коледжів Хмельницького і Херсону, Тернополя і Дніпропетровська, Білої Церкви і Косова, Києва, Одеси і Калинівки представили на подіумі 50 колекцій та 13 ансамблів високого фахового рівня. Кращі з них, подолавши півфінальний конкурсний відбір, взяли участь у фінальній частині творчих змагань.

Програма «Освіта» ( 7-й випуск )
У цьому випуску ведуча програми Тетяна Бондаренко спілкувалася з доктором технічних наук, заслуженим діячом науки і техніки України, академіком Міжнародної академії інформатизації, професором кафедри інженерної механіки та комп’ютерної графіки Хмельницького національного університету Віленом Ройзманом – видатним вченим, який зробив вагомий внесок у розвиток української та світової науки і техніки.

Міжнародна науково-практична конференція «Духовний розвиток особистості в аспекті слов’янського лінгвокраїнознавства»
Міжнародна науково-практична конференція «Духовний розвиток особистості в аспекті слов’янського лінгвокраїнознавства» відбулася 27 травня 2015 року в Хмельницькому національному університеті. 130 викладачів вищих навчальних закладів з різних регіонів України, Польщі, а також вчителі польської мови загальноосвітніх навчальних закладів з 7 міст Хмельницької області виявили бажання взяти участь в науковому заході, ініційованому кафедрою слов’янської філології Хмельницького національного університету. Співорганізаторами його проведення виступили: Люблінський католицький університет Яна Павла II, Університет Марії Кюрі-Склодовської, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини. Матеріали конференції увійшли в збірник наукових праць «Славістичні студії: лінгвістика, літературознавство, дидактика».

Вручення свідоцтв про підвищення кваліфікації з питань дистанційного навчання
Впродовж двох місяців на базі Хмельницького національного університету 15 інженерно-педагогічних працівників Науково-методичного центру професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації вивчали дистанційні технології навчання з метою впровадження їх в діяльність центру. Навчання здійснювали викладачі університету. Після закінчення навчального курсу слухачі захистили випускні роботи і отримали свідоцтва про підвищення кваліфікації з питань дистанційного навчання.

День випускника - 2015
Щорічно наприкінці травня Хмельницький національний університет проводить «День випускника». Ця традиція об’єднує студентів різних поколінь. За 52 роки існування університет випустив майже 50 тисяч фахівців. Доля розпорядилася так, що вони працюють не тільки в університеті, на Хмельниччині, в Україні, але й далеко за її межами. Підкоривши професійні, наукові, творчі висоти, кожний з випускників зберіг вірність Alma Mater і найкращі спогади про чудові роки студентської юності.

Відзначення Дня науки у Хмельницькому національному університеті
З нагоди професійного свята Дня науки у Хмельницькому національному університеті відбулася 43 науково-технічна конференція професорсько-викладацького складу за підсумками науково-дослідної діяльності. За вагомі результати та високі показники в науково-дослідній роботі у 2014 році 9 кафедр та 10 викладачів нагороджені грамотами та цінними подарунками.

Спортивно-патріотичний фестиваль «Наш порох завжди сухий»
Спортивні змагання серед студентів Хмельницького національного університету проводилися з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і 70-ї річниці Дня Перемоги над нацизмом за ініціативи кафедр фізичного виховання та здоров’я людини. Захід проводився з метою патріотичного виховання студентської молоді університету засобами фізичної культури. Змагалися збірні команди факультетів у складі: 3 дівчини, 3 хлопці та по одному запасному гравцю. Перемогла команда факультету економіки і управління.

Зустріч студентів та викладачів Хмельницького національного університету з керівниками УМВС України в Хмельницькій області
27 квітня в Хмельницькому національному університеті відбулася зустріч студентів та викладачів з начальником УМВС України в Хмельницькій області полковником міліції Миколою Семенишиним та тимчасово виконуючим обов’язки начальника Хмельницького міського відділу УМВС України в Хмельницькій області полковником міліції Валерієм Онісьєвим. Мета заходу – налагодження співпраці між колективом університету і правоохоронними органами з питань створення формувань з охорони громадського порядку із залученням студентської молоді.

Комплексне об'єктове тренування з питань цивільного захисту на території Хмельницького національного університету
1 квітня 2015 року керівний склад та об’єктові формування цивільного захисту університету проводили на базі корпусу №3 комплексне тренування у взаємодії з Головним управлінням ДСНС України у Хмельницькій області, управлінням з питань цивільного захисту населення ОДА, УМВС України у Хмельницькій області, фахівцями Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС України у Хмельницькій області, Управлінням Служби безпеки України у Хмельницькій області. Головне завдання заходу – відпрацювання дії органів управління цивільного захисту Хмельницького національного університету і відповідних спеціалізованих служб цивільного захисту м. Хмельницький з метою набуття практичних навичок у разі загрози, або виникнення надзвичайних ситуацій на території закладу.

Програма «Освіта» ( 6-й випуск)
В програмі новини, події, факти з життя Хмельницького національного університету та коментар гостя в студії кандидата педагогічних наук, доцента кафедри теорії та методики трудового і професійного навчання Ігоря Андрощука. Тема розмови – відкриття цього року в університеті спеціальності декоративно-прикладного мистецтва.

Програма «Освіта» ( 5-й випуск)
Головна тема чергового випуску програми «Освіта» - новий Закон України «Про вищу освіту». Зміни, передбачені його впровадженням у вищу школу, коментує проректор з науково-педагогічної роботи Хмельницького національного університету Сергій Матюх. Рубрика програми «Славетні імена» присвячена українському публіцисту, історику, філософу, громадському діячу Михайлу Драгоманову.

Хмельницький національний університет - перший в області вищий навчальний заклад, де встановлено погруддя Тараса Шевченка!
В рамках відзначення 201 річниці від дня народження Великого Кобзаря у Хмельницькому національному університеті встановлено погруддя Тараса Шевченка. Його автор - скульптор Микола Обезюк. Київський митець подарував університету і своїй «малій» батьківщині – Хмельниччині одну з найдорожчих для нього робіт. За словами ректора Миколи Скиби, бюст великого генія українського народу Тараса Шевченка є першим в майбутній університетській Алеї відомих українців.

Події року, що минає
Звіт про роботу Хмельницького національного університету в 2014 році

Благодійна акція зі збору коштів на пошиття теплого одягу для учасників АТО
24 листопада у фойє 4-го корпусу Хмельницького національного університету вирував благодійний ярмарок. Студенти продавали різноманітну продукцію, зроблену власноруч: національну символіку, художні вироби, вітражі, ляльки-мотанки, смачну випічку та багато чого іншого. Головна мета проведення патріотичної акції - це збір коштів на пошиття теплого одягу для бійців АТО. Ініціативу підтримало керівництво закладу: ректор університету Микола Скиба, радник ректора Радомир Сілін, проректори, декани. Посильну участь у заході взяли і небайдужі до потреб української армії викладачі, співробітники та студенти. На зібрані майже 6 тисяч гривень будуть придбані необхідні теплі речі для патріотів України, які захищають цілісність держави в зоні АТО.

Науковий семінар «Підготовка педагогів та освітніх менеджерів до роботи з гетерогенними групами і організаціями»
Однією з форм навчання дітей та осіб з особливими освітніми потребами є визнана в багатьох країнах світу інклюзивна форма навчання, активне впровадження якої гостро ставить перед вітчизняними освітянами інтеграція України в європейську спільноту. Реалізація цієї стратегічної мети залежить від якості підготовки майбутнього педагога до виконання своїх професійних функцій. Тому оновлення змісту, форм, методів, засобів і технологій навчання та виховання студентів вищих навчальних закладів з урахуванням тенденції освітньої інклюзії вважається однією з найактуальніших проблем сьогодення. Концептуальні наукові підходи щодо впровадження інклюзивного навчання аналізували учасники наукового семінару, який відбувся у Хмельницькому національному університеті.

Творчий поетичний вечір Віталія Міхалевського
19 листопада 2014 року Віталій Міхалевський, кандидат технічних наук, доцент кафедри інформаційних технологій проектування Хмельницького національного університету запросив на свій творчий вечір шанувальників поетичного слова. А чудовою нагодою для цієї події стало обрання Віталія Цезарійовича членом Національної спілки письменників України.

Міжнародний День студента у Хмельницькому національному університеті
«Ми – студенти» - такою була назва театралізованого дійства, яке відбулося цього урочистого дня в актовій залі університету. Святкові вітання, чарівні ведучі, виступи солістів і художніх колективів Центру культури і естетичного виховання студентів, веселі студентські жарти створили піднесений настрій присутнім.

Програма «Освіта» (4-й випуск)
17 листопада 2014 року на каналі «Поділля-центр» двічі вийшов в ефір четвертий випуск програми «Освіта». Рубрика «Славетні імена» присвячена Великому Українцеві Михайлу Грушевському. «Новини, факти, події» висвітлили заходи, що відбулися в університеті в рамках відзначення Дня університету та з нагоди 10-ї річниці присвоєння закладу статусу «національний». Головна ж тема програми – це новий Закон України «Про вищу освіту», який набрав чинності 6 вересня 2014 року. Що змінить новий закон в діяльності університетів та в житті студентів ведуча Тетяна Бондаренко дізнавалася у ректора Хмельницького національного університету, доктора технічних наук, професора Скиби Миколи Єгоровича.

День відкритих дверей
16 листопада 2014 року Хмельницький національний університет радо зустрічав у своїх стінах майбутніх студентів та їхніх батьків. Бажаних гостей привітав ректор університету Скиба Микола Єгорович. Проректор Шинкарук Олег Миколайович презентував присутнім галузі, напрями, спеціальності, за якими університет здійснює підготовку фахівців, матеріально-технічну базу закладу. Про суттєві зміни в правилах вступу до вишів у 2015 році проінформував відповідальний секретар приймальної комісії Матюх Сергій Анатолійович. Творчі художні колективи Центру культури та естетичного виховання студентів запропонували увазі присутніх концерт патріотичного спрямування.

Титул Почесний доктор наук Хмельницького національного університету Богдан Жултовський (м. Бидгощ, Польща)
27 листопада 2014 року на засіданні Вченої ради Хмельницького національного університету присутні урочисто вітали професора Технологічно-природничого університету міста Бидгощ (Польща) Богдана Жултовського з присвоєнням йому титулу Почесного доктора наук Хмельницького національного університету. Високого звання польський професор удостоєний за великі досягнення в області надійності інженерних конструкцій, динаміки машин, діагностики та віброакустики, за створення наукових шкіл й виховання молодих спеціалістів та науковців, за громадську діяльність в академічному середовищі, за створення умов та організацію наукової і культурної співпраці між Технологічно-природничим університетом міста Бидгощ (Польща) і Хмельницьким національним університетом (Україна).

Всеукраїнський круглий стіл «Реалії впровадження Закону України «Про вищу освіту: студентський погляд» (офіційне відкриття заходу)
Майже 100 студентів – представників студентського самоврядних структур і громадських організацій з 38 вищих навчальних закладів 17 областей України зібралися у Хмельницькому національному університеті з метою обговорити актуальні проблеми студентського самоврядування, напрацювати нові стратегії розвитку ОСС згідно нового Закону Україну «Про вищу освіту», обмінятися досвідом та окреслити шляхи розвитку співробітництва між органами студентського самоврядування ВНЗ України. Організаторами заходу виступили ВМГО «Національний студентський союз» і студентська рада Хмельницького національного університету. В роботі круглого столу взяли участь студенти Технологічно-природничого університету м. Бидгош Республіки Польща. Підписана угода про співпрацю між студентським самоврядуванням українського і польського вишів. Відбулася зустріч польських студентів з керівництвом університету.

Нагородження кращих студентів Хмельницького національного університету
З нагоди Міжнародного Дня студента у Хмельницькому національному університеті відбулося вручення Грамот переможцям І вузівського туру Конкурсу «Кращий студент України» та нагородження переможців номінацій традиційного конкурсу «Кращий студент Хмельницького національного університету». На урочистому заході були присутні учасники Всеукраїнського круглого столу «Реалії впровадження Закону України «Про вищу освіту: студентський погляд», серед них і делегація студентів Технологічно-природничого університету м. Бидгош Республіки Польща.

ГПФ очима студентів
ГПФ очима студентів

Міжнародна науково-практична конференція «Польська мова в українській освіті – перспективи в аспекті європейської інтеграції»
Наукове зібрання відбулося 22 жовтня у Хмельницькому національному університеті. Ініціаторами його проведення виступила кафедра слов’янської філології закладу. Конференція проводилася в рамках Міжнародного українсько-польського проекту «Розвиток польської освіти в Україні через підтримку кафедри слов’янської філології у Хмельницькому національному університеті», наданого Міністерством закордонних справ Польщі у контексті гранту «Співпраця в галузі громадської дипломатії у 2014 року». (Фрагмент пленарного засідання)

Перебування представників організаційного комітету академічного рейтингу «ТОП-200 кращих університетів України» у Хмельницькому національному університеті
Делегація організаційного комітету академічного рейтингу «ТОП-200 кращих університетів України» перебувала у Хмельницькому національному університеті на запрошення керівництва закладу. Цього року вищий навчальний заклад посів у вказаному рейтингу 65-те місце. Експерти зазначили, що порівняно з минулим роком Хмельницький виш зробив значний крок уперед. За якими критеріями оцінювали діяльність університету, де побували і з ким зустрічалися столичні гості піде мова в сюжеті.

Тепер ми знаємо про війну…
Патріотично-мистецьким заходом «Тепер ми знаємо про війну…» завершилося святкування в закладі Дня університету. Його учасники – творчі художні колективи Центру культури та естетичного виховання студентів, присвятили свої виступи захисникам єдиної, незалежної держави Україна.

Виставка «Щедра українська осінь»
Під такою назвою відбулася цікава виставка фіто-композицій викладачів та студентів кафедри екології. Свій творчий доробок студенти приурочили до Дня університету і 10-ї річниці надання закладу статусу «національний». Вийшло патріотично, по-студентському весело і дотепно.

Спортивна зала – своїми руками
Збулася давня мрія мешканців гуртожитку №4. Відтепер вони матимуть облаштовану власноруч кімнату для занять спортом. До послуг студентів тренажери для усіх груп м’язів: силова станція, бігова доріжка, велотренажер, дошка Євмінова, боксерська груша, штанги, гирі, гантелі… Частина спортивного обладнання виготовлена за власними кресленнями студентом групи ТМ-10-1 Русланом Рагульським. На відкриття спортивної зали студенти запросили керівництво Хмельницького національного університету, якому дякували за сприяння, фінансову і моральну підтримку.

Спортивно-патріотичний пробіг і Flash Mob «Україна – єдина і неподільна»
Спортивно-патріотичний захід проводився 14 жовтня 2014 року в рамках відзначення Дня університету і 10-ї річниці надання закладу статусу «національний». Ініціатором виступила кафедра фізичного виховання. Мета його проведення - національно-патріотичне виховання студентської молоді та пропагування здорового способу життя. Ідею підтримали студентський профспілковий комітет, студентське самоврядування, ректорат університету. В такий спосіб колектив Хмельницького національного університету висловив своє щире прагнення до єдності і миру в Україні.

Міжнародна науково-практична конференція «Механізми, стратегії, моделі та технології управління економічними системами за умов інтеграційних процесів: теорія, методологія, практика»
Економічний форум відбувся 3 жовтня 2014 року за ініціативи кафедри фінансів та банківської справи Хмельницького національного університету, яка відзначає 15 років від дня заснуваннчя, в тісній співпраці з кафедрою автоматизованих систем і моделювання в економіці та кафедрою міжнародних економічних відносин. В конференції взяли участь науковці Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, Полтавського університету економіки, управління і торгівлі, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Одеського національного економічного університету, Ужгородського національного університету, Львівського національного університету ім. Івана Франка.

Презентація художньо-публіцистичного альманаху «Думки творчий злет»
Презентація другого тому художньо-публіцистичного альманаху «Думки творчий злет» відбулася 30 вересня 2014 року в науковій бібліотеці Хмельницького національного університету - в день професійного свята працівників українських бібліотек. На урочистому зібранні лунало багато вітань і побажань на адресу книгозбірні та її працівників, а ще автори читали власні твори, які увійшли до альманаху.

Зустріч з Головою Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти
23 вересня Хмельницький національний університет відвідала Голова Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілія Гриневич. Поважна гостязустрілася з керівним та професорсько-викладацьким складом університету та членами студентського самоврядування і відповіла на численні питання освітян щодо нового Закону України «Про вищу освіту», прийнятого за безпосередньої участі Лілії Михайлівни.

Посвячення першокурсників у студенти Хмельницького національного університету
Новий 2014-2015 навчальний рік Хмельницький національний університет традиційно розпочав урочистим ритуалом “Посвячення першокурсників у студенти». Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять «Небесної сотні», захисників Вітчизни, які віддали життя за єдину Україну та загиблих у протистояннях українців.
Цього року заклад гостинно відчинив свої двері 1687 першокурсникам. З визначною подією їх вітали ректор університету Микола Скиба, представники обласної і міської влади, наставники трьох поколінь професорсько-викладацького складу, випускники університету. Першокурсники виголосили клятву студента, їм вручили символічні «Ключ до знань», «Вогонь знань» і головний документ студента – залікову книжку.

Третій випуск програми «Освіта»
24 липня 2014 року вийшов в ефір третій випуск програми «Освіта». Мова йшла про славетні імена, новини, факти та події з життя Хмельницького національного університету, а також розповідалося про одну з шести нових спеціальностей та з’ясовувалося головне, що має знати абітурієнт, вступаючи в Хмельницький національний університет.

Другий випуск програми «Освіта»
7 липня 2014 року на каналах ХОДТРК «Поділля-центр» і «ТV 7 +» вийшов в ефір другий випуск програми «Освіта». Автор і ведуча програми Тетяна Бондаренко вела розмову про славетні імена, новини, факти та події з життя Хмельницького національного університету, а також спілкувалася з гостем в студії. На каналі «ТV 7 +» другий випуск передачі транслюватиметься з періодичністю через день по 19 липня.

ДОПОМОГА КОЛЕКТИВУ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ УКРАЇНСЬКИМ ВІЙСЬКОВИМ
З метою сприяння звільненню української землі від окупантів, терористів і сепаратистів та збереженню життя військовим, які беруть участь в антитерористичній операції на Сході України, колектив Хмельницького національного університету взяв активну участь у добровільному зборі коштів на придбання спеціального обладнання. Акція з надання допомоги армії ініційована профспілковим комітетом і підтримана адміністрацією університету. На зібрані майже 90 тисяч гривень ініціативна група закладу придбала тепловізор ARCHER TMA-35. 4 липня 2014 року керівництво Хмельницького національного університету передало пристрій представникам Управління Служби безпеки України у Хмельницькій області.

Святковий ритуал вручення дипломів випускникам Хмельницького національного університету 2014 року
27 червня 2014 року в університеті відбулися урочистості з нагоди сорок сьомого випуску фахівців. Понад 1500 студентів 7 факультетів отримали цього року професійну путівку в трудове життя і влилися в 50-тисячну когорту випускників закладу. З напутніми словами до випускників звернулися ректор Хмельницького національного університету, професор Микола Скиба, заступник голови обласної ради Ігор Хитрук, заступник голови – керівник апарату Хмельницької ОДА Леся Стебло, секретар Хмельницької міської ради Костянтин Чернилевський, Генеральний директор ПАТ «Завод «ТЕМП» Іван Праворський.

Відкриття нового українсько-польського проекту «Розвиток польської освіти в Україні через підтримку кафедри слов’янської філології у Хмельницькому національному університеті»
Грант на реалізацію проекту наданий кафедрі слов’янської філології ХНУ Міністерством закордонних справ Польщі в контексті гранту «Співпраця в галузі громадської дипломатії в 2014 році». Проект спрямований на розвиток польської мови, розрахований на 6 місяців та завершиться у листопаді 2014 року. В урочистому засіданні з нагоди початку реалізації нового міжнародного проекту, що відбулося 26 червня в залі засідань ХНУ, взяли участь високоповажні гості з Хмельницької обласної та районної рад, керівництво, викладачі та студенти Хмельницького національного університету. Під час засідання представники польської та української сторін підписали Угоду про співпрацю в рамках проекту.

Нові розробки в сфері спортивних гірськолижних тренажерів
На кафедрі технології машинобудування відбувся захист магістерської роботи студентом 5 курсу Олександром Власюком на тему «Проектування гірськолижного тренажера із розробкою технологічного процесу його виготовлення». Тема зацікавила не лише спортсменів-гірськолижників, а й реабілітологів. Розроблений на кафедрі спортивний гірськолижний тренажер малогабаритний, має до чотирьох ступенів свободи, технологічний у виготовленні та функціональний при тренуванні. Він може бути встановлений у невеликих спортивних залах і центрах реабілітації.

День гостинності кафедри технології та конструювання швейних виробів Хмельницького національного університет.

Студентський філологічний перформанс "І оживе слава України", присвячений 200-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка
Імпровізованою сценою для заходу став майданчик під відкритим небом біля корпусу №3. Організаторами проведення перфоманса виступили кафедра української філології, кафедра слов’янської філології, наукова бібліотека. В рамках заходу відбувся конкурс читців. Студенти натхненно читали безсмертну поезію Тараса Шевченка. Журі визначило переможців конкурсу.

Урочисте підняття прапорів України, Євросоюзу, Хмельницького національного університету
23 травня напередодні виборів Президента України в університеті відбулася визначна подія – біля 4 корпусу урочисто підняті прапори України, Євросоюзу, Хмельницького національного університету, які відтепер майорітимуть як символ суспільної єдності українського народу з європейськими країнами – членами Євросоюзу.

ІХ Міжнародна науково-практична конференція “Управління економічними системами: концепції, стратегії та інновації розвитку”
Проблеми управління Україною на рівні регіонів, областей, міст, підприємств стали основним предметом обговорення учасниками конференції, яка відбулася в Хмельницькому національному університеті. Ініціювала проведення наукового заходу кафедра обліку і аудиту. Цього ж дня науковці та поважні гості конференції стали учасниками ще однієї визначної для університету події – підняття прапорів України, Євросоюзу і Хмельницького національного університету, які будуть майоріти біля університету як дороговказ до єдності України на шляху до кращого європейського майбутнього.

ДЕНЬ ЄВРОПИ В УКРАЇНІ
ДЕНЬ ЄВРОПИ В УКРАЇНІ, який відзначають у третю суботу травня, студенти Хмельницького національного університету продемонстрували флешмобом – «Україна в колі дружніх європейських держав».

День науки в Хмельницькому національному університеті
Напередодні Дня науки у Хмельницькому національному університеті відбулася 42-а науково-технічна конференція професорсько-викладацького складу за підсумками науково-дослідної роботи. Її перебіг і результати висвітлювалися в інформаційній програмі «Подільська панорама» ХОДТРК «Поділля-центр».

Фінал ХХІІ Всеукраїнського конкурсу молодих дизайнерів одягу «Барви Поділля - 2014»
Півфінальні покази, конкурсний відбір професійного журі, після чого - фінальний етап конкурсу й усміхнені обличчя щасливих переможців та їхніх наставників. 22 рік поспіль у Хмельницькому національному університеті проводився конкурс молодих дизайнерів одягу «Барви Поділля». У фіналі конкурсу взяли участь молоді дизайнери з Хмельницького, Тернополя, Володимир-Волинського, Дніпропетровська, Одеси – автори 26 колекцій та 7 суконь. Вибух почуттів та настрою, чіткість та багатогранність, креативність та витонченість, що панують у кожному серці й молодій душі, відобразили конкурсанти у своїх творчих роботах. Неупереджене професійне журі визначило переможців конкурсу.

Перший випуск програми «Освіта»
28 квітня на каналі ТРК «ТV 7 +» вийшла в ефір програма «Освіта». В її першому випуску йшла мова про славетні імена, новини, факти та події з життя Хмельницького національного університету, відбулася розмова з гостями в студії заслуженим артистом України Степаном Бортнійчуком і доцентом кафедри української філології університету Інною Приймак, а також в рубриці «Молодіжна сторінка» автор та ведуча програми Тетяна Бондаренко спілкувалася з заступником голови студентської ради закладу, головою національного патріотичного клубу «Ми –українці» Анастасією Козак.

Тиждень психології на кафедрі практичної психології та педагогіки
Важко переоцінити роль психолога в суспільстві, особливо тепер, коли в Україні відбуваються події, які тримають людей у постійному нервовому напруженні. Викладачі кафедри практичної психології та педагогіки Хмельницького національного університету не можуть стояти осторонь кваліфікованого вирішення цієї нагальної проблеми. В центрі психологічної підтримки, що діє в Хмельницькому національному університеті, викладачі-практики безкоштовно надають індивідуальні консультації психолога, спеціалізовану психотерапевтичну допомогу, а також групову психологічну підтримку для постраждалих осіб, членів їх родин й усім, хто цього потребує. П’ять викладачів кафедри допомагали долати посттравматичний стресовий синдром євромайданівцям та пересічним киянам безпосередньо в столиці. А до Дня психолога у самому навчальному закладі кафедра провела низку наукових заходів, основна мета яких передати та набути нові знання у цій сфері.

День випускника - 2014
Репутація та ефективність роботи вищого навчального закладу багато в чому залежить від професійних досягнень його випускників. Щорічно у наприкінці травня Хмельницький національний університет проводить «День випускника». Ця традиція об’єднує колишніх студентів різних поколінь. За 51 рік існування університет випустив майже 50 тисяч випускників. Доля розпорядилася так, що вони працюють не тільки на Хмельниччині, в Україні, але й далеко за її межами. Понад 600 випускників нині навчають нове покоління студентів в університеті.

День науки в Хмельницькому національному університеті
Напередодні Дня науки у Хмельницькому національному університеті відбулася 42-а науково-технічна конференція професорсько-викладацького складу за підсумками науково-дослідної роботи. Її перебіг і результати висвітлювалися в інформаційній програмі «Подільська панорама» ХОДТРК «Поділля-центр».

Обласний турнір з волейболу серед ВНЗ та ДЮСШ (жінки), присвячений пам’яті героїв Небесної сотні
Обласний турнір з волейболу проводився 11-12 квітня у Хмельницькому національному університеті. В змаганнях взяли участь 6 жіночих команд – по 2 команди з міст Хмельницького і Кам'янця-Подільського та вихованки ДЮСШ м. Деражня і ДЮСШ с. Голосків Летичівського району. Перемогу здобули спортсменки Кам’янець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка, друге місце вибороли юнки ДЮСШ м. Деражня, третє - зайняла команда Хмельницького національного університету.

ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з напряму «Державні фінанси»
З 7 по 10 квітня на базі кафедри фінансів та банківської справи факультету економіки та управління Хмельницького національного університету вперше проводився ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з напряму «Державні фінанси». В заході взяли участь 34 студенти 19 вищих навчальних закладів з 11 областей України. Журі олімпіади, до складу якого увійшли викладачі вишів-учасників і провідні фахівці з даного напряму, очолювала завідувач кафедри фінансів та банківської справи, доктор економічних наук, професор Ніла Хрущ. Підбиті підсумки і визначені переможці олімпіади.

Засідання Ради ректорів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації Хмельницької області
2 квітня у Хмельницькому національному університеті відбулося засідання Ради ректорів вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівня акредитації Хмельницької області. Учасники зібрання обговорили і ухвалили заяву освітян стосовно засудження дій Російської Федерації та її президента Володимира Путіна щодо вторгнення російських військових на територію Криму, що є невід’ємною складовою України. Схвалюючи політику Міністерства освіти і науки України, спрямовану на забезпечення прав мешканців Криму на якісну і доступну освіту та право вибору вищого навчального закладу для продовження навчання, очільники провідних вишів Хмельниччини запевнили, що заклади області готові прийняти студентів Криму.

Театральне дійство «І серцем лину на Україну»
Мистецький захід, присвячений 200-річчю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, відбувся 6 березня в Хмельницькому національному університеті. До актової зали завітали шанувальники Шевченкового слова. Зі сцени лунали безсмертні твори Великого Кобзаря - єдиного у світі письменника, якого називають Пророком.

Форум «З днем народження, Тарас Шевченко!»
4 березня в рамках відзначення 200–річчя від дня народження Т.Г. Шевченка в холі 4-го корпусу студенти натхненно читали безсмертну поезію Великого Кобзаря. Шевченківським словом актори літературного театру «Глорія» торкнулися душі кожного учасника форуму. Захід підготовлений спільно з кафедрами української філології, слов’янської філології, бібліотекою, студентською радою університету.

Літературно-мистецький проект «Встане правда! Встане воля!»
Захід відбувся 4 березня в науковій бібліотеці університету і присвячувався 200-річчю від дня народження Т.Г. Шевченка. В його організації та проведенні взяли участь кафедри української філології, слов’янської філології, наукова бібліотека, студентська рада університету, студентський літературний театр «Глорія», Управління молоді та спорту Хмельницької міської ради.

Хмельницький національний університет засуджує військову інтервенцію Росії в Україну.
«Ні війні!», «Україна єдина!», «Крим – це Україна», «Путін, не чіпай Україну», «Геть окупантів з української землі», «Крым – мы с тобой!» - під такими гаслами 3 березня вийшли на Майдан міста представники адміністрації, комітетів профспілок співробітників і студентів, студентського самоврядування Хмельницького національного університету і взяли участь у загальноміському багатотисячному мітингу.

Гумористична міні-вистава у стилі фольк-модерн «Марічка і Петро»
14 лютого на прем’єру авторської гумористичної вистави «Марічка і Петро» до актової зали Хмельницького національного університету завітали закохані пари. Саме їм та усім закоханим в День святого Валентина актори студентського театру «Маска», учасники народного театру пісні «Сузір’я» та солістка театру танцю «Вікторія» подарували гарний настрій і тепло своїх сердець.

Спортивні змагання з перетягування канату
Змаганнями з перетягування канату розпочалася Спартакіада «Здоров’я- 2014» серед професорсько-викладацького складу, аспірантів та співробітників Хмельницького національного університету. Змагалися збірні команди факультетів. Перше місце виборола команда факультету інженерної механіки, друге – факультету технологій та дизайну, третє – факультету програмування та комп’ютерних і телекомунікаційних систем.

Вручення відзнаки міського голови мудрому педагогу і відомому науковцю Ярославу Тимофійовичу Кіницькому
З 1963 року в Хмельницькому національному університеті працює відмінник освіти України, доктор технічних наук, професор, переможець конкурсу кращих науково-дослідних робіт, автор оригінальних наукових розробок , з авідувач кафедри машинознавства Ярослав Тимофійович Кіницький . У творчому доробку відомого науковця понад 150 наукових і науково-методичних робіт, зокрема 6 під ручників, 5 навчальних посібників, 2 монографії , 11 авторських свідоцтв і патентів на винаходи, які широко використовуються в різних конструкторських і проектних організаціях, науково-дослідних інститутах та вищих навчальних закладах України . Очолюваний професором Кіницьким науковий напрям присвячений одній з найскладніших проблем теорії механізмів і машин – проектуванню шарнірно-важільних механізмів. До почесних нагород, якими впродовж 50 років самовідданої праці в закладі відзначений провідний вчений України додалась іще одна – В ідзнака міського голови Сергія Мельника. З 75-річним ювілеєм Ярослава Кіницького вітали заступник міського голови Григорій Давиденко , керуюча справами Хмельницької міської ради Людмила Черевченко , ректор Микола Скиба, колеги.

Розвиток дистанційного навчання
Стрімкий розвиток інформаційно-комунікаційних технологій принципово змінив форми взаємодії в суспільстві і в освітньому просторі. Стала можливою й активно розвивається дистанційна форма навчання. З кожним роком кількість таких студентів в Україні збільшується. Наш регіон-не виняток. У в Хмельницькому національному університеті дистанційна форма навчання удосконалюється. В процес постійно впроваджуються нові технології. Такі, як лекції та конференції в режимі он-лайн.

Хмельницький національний університет “Події року, що минає”
На часі - кращі миттєвості найважливіших подій та заходів, що відбулися в закладі у 2013 році.

День з IT-компанією «Аквасофт»
У Хмельницькому національному університеті відбувся День з компанією «Аквасофт». Захід проводився в рамках співробітництва з відомою в Україні й світі ІТ-компанією з метою надання студентам університету кращих можливостей для отримання якісної спеціалізованої освіти.

Студентська олімпіада з САПР
Вже 14 років поспіль Хмельницький національний університет проводить міжнародну студентську олімпіаду та конкурс наукових робіт з систем автоматизованого проектування та комп'ютерного моделювання в машинобудуванні. В церемонії нагородження переможців взяли участь співробітники відомої американської корпорації SolidWorks: відповідальний за співпрацю з вищими навчальними закладами Джозеф Уіякі та голова Представництва корпорації в Росії і країнах СНД Павел Брук і генеральний директор компанії “Інтерсед Україна” Євген Коробченко та фінансовий директор Наталя Савачевська, за підтримки яких відбувся даний захід.

Міжнародна науково-практична конференція
“Інформаційні технології в системі підготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері освітнього менеджменту”
В науково-практичній конференції, що проводилася за програмою міжнародного проекту ТЕМПУС, взяли участь провідні вчені 6 вищих навчальних закладів-партнерів України, Росії, Білорусі. Науковці обговорювали проблеми впровадження інформаційних технологій у сферу освітнього менеджменту і шляхи їх вирішення.

Свято першокурсників у Хмельницькому національному університеті
Новий 2013-2014 навчальний рік у Хмельницькому національному університеті розпочався традиційно - урочистим ритуалом “Посвячення першокурсників у студенти”. Цього року заклад прийняв у свою велику студентську сім’ю 1660 першокурсників. Як вітали новоспечених студентів у найпотужнішому на Хмельниччині виші - бачила журналіст телерадіокомпанії «Поділля-центр» Світлана Поробок.

Подільський науковий фізико-технологічний центр Хмельницького національного університету
Вчені цього центру, який є структурним підрозділом університету, здійснюють дослідження процесу безводного азотування. На часі розповідь про подільське наукове «ноу-хау».

Міжнародна науково-практична конференція «Удосконалення обладнання легкої промисловості та складної побутової техніки»
Конференція присвячена 100-річчю від дня народження видатного діяча науки і техніки України Георгія Піскорського. В науковому заході взяли участь представники вищих навчальних закладів і фірм Польщі, Казахстану, Білорусі, Росії, України. Серед них багато вихованців, які достойно несуть традиції школи відомого українського вченого і вже мають власних учнів. Отож, пам’ять вчить і надихає на подальший розвиток.

21-й Всеукраїнський студентський конкурс молодих дизайнерів одягу «Барви Поділля – 2013».
Конкурс засновано у 1992 році. Щороку він дарує хмельничанам і гостям міста свято молодості й краси, натхнення й творчості, злету креативності та майстерності. Не став винятком і цьогорічний захід, який вкотре продемонстрував професійну стабільність конкурсу і його організаторів, зокрема, відомого далеко за межами України колективу Студентського Будинку моделей Хмельницького національного університету.

День випускника - 2013
Щорічно у травні асоціація випускників Хмельницького національного університету проводить офіційний захід «День випускника». Ця традиція об’єднує колишніх студентів різних поколінь. Як зустрічала Альма-Матер у родинному колі своїх випускників цього року – дивіться просто зараз.

І-й Всеукраїнський фестиваль мистецтв «Подільський піснецвіт – 2013»
У фестивалі взяли участь 83 учасники з міста Хмельницький, Хмельницької області та різних регіонів України. Конкурсанти демонстрували свої таланти у хореографічному, вокальному, інструментальному та розмовному жанрах. Захід проводився за підтримки голови обласної державної адміністрації Василя Ядухи та ректора Хмельницького національного університету Миколи Скиби.

Інноваційно-наукові заходи Хмельницького національного університету
За час свого становлення Хмельницький національний університет створив сучасну науково-дослідну базу. В його стінах працює потужний науково-педагогічний колектив, якому до снаги вирішення найскладніших наукових задач на вимогу сьогодення, у тому числі з енергозбереження.

Зустріч з випускниками - 2012
Традиційний захід зібрав чималу кількість колишніх студентів, оскільки нинішній рік для університету ювілейний. На запрошення Асоціації випускників закладу відгукнулися студенти різних поколінь, які працюють не тільки в Україні та країнах СНД, а в Канаді й Австралії, Німеччині й Польщі, Франції й Індії та інших державах світу. Серед них – випускники ХТІПО, ХТІ, ТУП, ХДУ, ХНУ — адже за час існування заклад неодноразово змінював статус і назву.

Студентська олімпіада з САПР
У Хмельницькому національному університеті відбулася міжнародна студентська олімпіада та конкурс наукових робіт з систем автоматизованого проектування та комп'ютерного моделювання в машинобудуванні. Захід проводився спільно з компанією “Інтерсед - Україна” - представником відомої американської корпорації SolidWorks (м. Київ) і компанією Аквасофт (м. Дніпропетровськ).

Урочистий ритуал «Посвячення першокурсників у студенти – 2011»
Новий навчальний рік найпотужніший вищий навчальний заклад краю Хмельницький національний університет розпочав за давньою традицією урочистим ритуалом посвячення в студенти першокурсників. Новоспечених студентів вітали представники обласної, міської влади та випускники закладу попередніх років.

Студенти Хмельниччини обговорювали нову редакцію проекту Закону України “Про вищу освіту”.
З цією метою у Хмельницькому національному університеті відбувся круглий стіл “Реформа вищої освіти: погляд студентства”. Захід проводився за ініціативи Національного студентського союзу, Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України. У форумі взяли участь представники студентських самоврядних структур вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації Хмельницької області.

Відкриття IV Виставки-презентації наукових видань викладачів Інституту економіки та управління
Свято книги відбулося в науковій бібліотеці Хмельницького національного університету. Широкому загалу були представлені 25 видань, які вийшли друком у 2009-2010 роках. Окремі наукові праці викладачів презентували студенти.

День зустрічі з випускниками - 2011
У Хмельницькому національному університеті відбувся традиційний День зустрічі з випускниками. Майже за сорок дев'ять років існування найавторитетніший вищий навчальний заклад міста й області випустив понад 45 тисяч фахівців. Вони обіймають найвідповідальніші посади в органах виконавчої і місцевої влади, стали директорами, головними бухгалтерами підприємств, установ та організацій, успішно представляють малий та середній бізнес, захистили кандидатські та докторські дисертації і працюють в галузі освіти і науки. Дві третини професорсько-викладацького колективу університету складають його випускники. На зворотній зв'язок зі своїми випускниками керівництво закладу щороку покладає великі надії.

22-й випуск слухачів курсів ХЦПСА
Професійне навчання військовослужбовців на курсах у Хмельницькому центрі перепідготовки та соціальної адаптації, що функціонує при Хмельницькому національному університеті, фінансується Трастовим фондом НАТО за програмою «Партнерство заради миру». За результатами 22-го етапу перепідготовки свідоцтва державного зразка та сертифікати отримали 65 випускників.

V Міжнародна науково-практична конференція “Маркетингові технології в умовах інноваційного розвитку економіки”.
Якщо наука хоче мати перспективу, то вона повинна розвиватися постійно і динамічно. Таку думку поділяють учасники V Міжнародної науково-практичної конференції “Маркетингові технології в умовах інноваційного розвитку економіки”. Захід відбувся у Хмельницькому національному університеті за ініціативи кафедри маркетингу факультету бізнесу.

29016 Україна м.Хмельницький вул.Iнститутська 11
© Хмельницький нацiональний унiверситет