ПОЕЗІЯ - ЦЕ ЗАВЖДИ НЕПОВТОРНІСТЬ, ЯКИЙСЬ БЕЗСМЕРТНИЙ ДОТИК ДО ДУШІ (Л. КОСТЕНКО)

21 березня, у день весняного рівнодення, починаючи з 2000 року, за ухвалою ЮНЕСКО, відзначається Всесвітній день поезії.
«Поезія, – йдеться у рішенні ЮНЕСКО, – може стати відповіддю на найгостріші та найглибші духовні питання сучасної людини, але для цього необхідно привернути до неї якомога більш широку суспільну увагу».
Уся історія людства показує, що поетичне слово йде поруч із людиною. Із давніх-давен людина використовувала дар Божий – мову – для вираження своїх емоцій чи оспівування найпрекрасніших почуттів.
Дуже символічно, що напередодні цього свята відзначає свій День народження найулюбленіша поетеса сучасності Ліна Костенко. Ця неординарна особистість, чутлива до найдрібнішої неправди, інтелектуально багата, знаходиться у фокусі поетичних променів. Її поезія – це не просто точна рима. У ній є душа!
Студенти 3 курсу спеціальності «Філологія. Українська мова та література» разом зі своїм куратором – доцентом кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету Горячок Інною Владиславівною у рамках навчальної дисципліни «Основи журналістики», яку їм викладає, зініціювали відеозйомку ролика, приуроченого до Всесвітнього дня поезії та Дня народження Ліни Костенко. Режисером ролика та оператором відеозйомки стали студенти ФУМ-13-1 Мільчановська Ліана та Ставінога Ольга, для яких такий вид діяльності уже не дебютний, вони за нагоди залюбки роблять відповідні презентації, що є елементом їх журналістських навичок.

Коли читаєш чи слухаєш поетичні рядочки великої Поетеси, то завжди переконуєшся, що поезія може віднайти сховані у кожному з нас глибини, вона приходить до нас через час і простір і торкається нашої душі…
Вітаємо усіх із Всесвітнім днем поезії!

Інформація кафедри слов’янської філології,
кафедри української філології