ВСЕУКРАЇНСЬКА ОЛІМПІАДА З ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ І ЛІТЕРАТУРИ У М. ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ

12-13 березня у м. Хмельницький відбулася XXIII Всеукраїнська олімпіада з польської мови і літератури під патронатом Генерального консульства Республіки Польща у м. Вінниці.
Олімпіаду урочисто відкрив пан консул Кшиштоф Росінські. На відкритті були також присутні кореспонденти телебачення.
Організатором олімпіади стала старший викладач кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету, голова Хмельницького відділу Спілки поляків України та голова об’єднання учителів польської мови у Хмельницькому Юлія Серкова, яка представила членів журі олімпіади та присутніх учителів польської мови з усіх областей України.
До виконання конкурсних завдань приступили учні загальноосвітніх навчальних закладів, які вивчали польську мову і літературу як у загальноосвітніх школах, суботніх школах, так і на мовних курсах. В олімпіаді взяли участь 32 учні (переможці регіональних олімпіад) з Київського, Вінницького, Львівського, Одеського, Луцького консульських округів.
Членами журі були: члени Головного комітету олімпіади Інституту літературних досліджень при Польській академії наук – Даніель Жих і Катерина Порембська, кандидат гуманітарних наук, спеціаліст у викладанні польської мови як іноземної, волонтер-викладач польської мови на кафедрі слов’янської філології Хмельницького національного університету – Даріуш Маркевіч, кандидат теологічних наук, старший викладач кафедри слов’янської філології ХНУ – Ірина Сашко, магістр філології польської, старший викладач кафедри слов’янської філології ХНУ – Оксана Дутковська.
Олімпіада пройшла за участі голови обласного товариства Спілки поляків України Франца Міцінського.
Члени журі разом із учасницею олімпіади, яка підтвердила, що всі конверти із завданнями були запечатані, відкрили їх та побажали всім удачі. Удача конкурсантам була дійсно потрібною, адже винагородою для переможця усіх етапів олімпіади буде можливість навчатися на стипендії у Варшавському університеті. Перша (письмова) частина олімпіади складалася з трьох частин: аудіювання, відкритого граматичного тесту та твору. Наступного дня відбулася частина усна. Під час індивідуальної розмови з комісією учні мали можливість продемонструвати свої знання з польської літератури, зокрема, показати свої вміння глибокого аналізу польської поезії і критично оцінювати літературні твори.

Інформація кафедри слов’янської філології