НАВЧАЛЬНА ПРАКТИКА СТУДЕНТІВ-ФІЛОЛОГІВ У ШЛЬОНСЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ М. КАТОВІЦЕ (ПОЛЬЩА)

Угода про співпрацю між Хмельницьким національним університетом та Шльонським університетом у м. Катовіце (Польща) була підписана у грудні 2015 року, якою передбачено академічне співробітництво у галузях мовознавства, літературознавства та культурознавства.
Відповідно до виконання умов угоди група студентів 3 курсу спеціальності «Філологія. Переклад (польська, російська мови)» Хмельницького національного університету проходила навчальну (перекладацьку) практику у Шльонському університеті м. Катовіце (Польща) з 21 до 27 лютого 2016 року.
Студенти приїхали до Польщі на запрошення Школи мови і культури польської у Шльонському університеті та за активного сприяння цьому Даріуша Маркевіча – викладача-волонтера польської мови кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету, кандидата гуманітарних наук, спеціаліста у викладанні польської мови як іноземної, делегованого Центром розвитку польської освіти за кордоном (Польща), який і був керівником перебування групи студентів у Польщі.
У рамках запланованої програми студенти мали можливість відвідати лекції з польської мови, сучасної культури та історії Польщі, польської літератури, розвитку польської мови у контексті інших європейських мов, польської літератури в кінематографі та публічного дискурсу з риторики.
Студенти не тільки ознайомилися з різними діалектами польської мови на заняттях, а й показали хороший рівень граматичної підготовки на заняттях з польської мови, за що отримали подарунки під час останньої зустрічі. Справжнім відкриттям у знайомстві з творчістю А. Міцкевича була лекція проректора Шльонського університету пані професора Йолянти Тамбор на тему «Czyj jest Mickiewicz?».
Для студентів була організована екскурсія старовинними частинами міста Катовіце, до бібліотеки Шльонського університету та музею. Студенти залишися дуже задоволені поїздкою, оскільки мали можливість не лише навчатися, а й досить вільного часу на розваги. Ця подорож дозволила їм знайти нових друзів та завести цікаві знайомства з іншими студентами з Бразилії, Білорусії, України, Німеччини, Казахстану, Грузії.
Організатори проекту зробили все можливе, щоб познайомити українських студентів із щоденним життям польських студентів. Також студенти мали можливість ознайомитися із правилами вступу українських студентів до Шльонського університету за програмами подвійного диплому. Пані Кароліна Грабонь надала інформацію про можливість продовження навчання, навчальної практики, курсів з польської мови у місті Катовіце.
За словами студентів, навчальна практика у Шльонському університеті була корисною, м. Катовіце гостинним, а люди, з якими їм доводилося спілкуватися, приємними і охочими на допомогу. Тому наступна група студентів спеціальності «Філологія. Переклад (польська, російська мови)» з нетерпінням очікують на свій час здобуття практичного (освітньо-професійного) досвіду спілкування з мовними носіями Польщі.

Інформація кафедри слов’янської філології