ЛІТЕРАТУРНО-МИСТЕЦЬКИЙ ФОРУМ «МІЙ ШЕВЧЕНКО…» У ХМЕЛЬНИЦЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ

10 березня 2016 року у рамках проведення Шевченківських днів у Хмельницькому національному університеті під егідою ректора університету Скиби Миколи Єгоровича організовано і проведено щорічний традиційний літературно-мистецький форум «Мій Шевченко…». Нову програму «…Душі почину і краю немає», присвячену геніальному Кобзареві і Пророку України, презентував студентський літературний театр «Глорія» кафедри української філології гуманітарно-педагогічного факультету. Шевченківський форум відбувся за сприяння первинної профспілкової організації студентів університету.

У привітальному слові до учасників Шевченківського свята ректор Хмельницького національного університету Микола Єгорович Скиба підкреслив самобутнє значення студентського літературного театру «Глорія» кафедри української філології та літературно-мистецького форуму «Мій Шевченко…» у низці університетських заходів, присвячених пошануванню Генія українського народу Тараса Григоровича Шевченка, та для виховання національно свідомої молоді університету. Проректор з науково-педагогічної роботи Михайло Петрович Войнаренко подякував «Глорії» за успішну і плідну національно-патріотичну, літературно-мистецьку діяльність у царині невмирущого Слова Кобзаря та пообіцяв допомогу керівництва Хмельницького національного університету в отриманні колективом звання народного аматорського театру.

Координатор культурно-просвітницької діяльності «Глорії» на міському та обласному рівнях – доцент Хмельницького національного університету, член Національної спілки письменників України, голова Хмельницького обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Тараса Шевченка, лауреат обласної премії ім. Тараса Шевченка – Віталій Цезарійович Міхалевський розказав про восьмирічну співпрацю із студентським літературним театром «Глорія», діяльність якого відома і в університеті, і за його межами, оскільки спрямована на виховання у студентів відчуття Шевченкового слова, долучення до його глибокого пізнання та поширення мистецької спадщини Поета. Поділився враженнями від незабутньої поїздки, присвяченої перепохованню Тараса Шевченка у Каневі. Зазначив, що культурно-освітні проекти «Глорії» піднімають імідж нашому славному університетові. А усі форумчани мали нагоду подивитися відео «Духовне сходження на Тарасову гору…».

Ведучою Шевченківського форуму була лідер спеціальності «Філологія. Українська мова і література», переможець Шевченківського конкурсу читців, соліст і голова Ради «Глорії» Вікторія Лімбах. Широкому загалу представлено авторську поезію Юлії Лавренчук, переможця Шевченківського конкурсу читців у Каневі, віце-президента літературного клубу «Роса». Радісно, що серед гостей свята були й випускники нашого університету, зокрема безсмертну поезію Пророка виконала Людмила Снісар (викладач музики НВК «Мої обрії»). Свої щирі привітання учасникам Шевченківського форуму надіслав випускник Хмельницького національного університету, начальник управління культури Хмельницької міської ради Артем Ромасюков.

Віримо: студентський літературний театр «Глорія» під креативним керівництвом старшого викладача кафедри української філології Таїсії Коваль у співпраці і за підтримки творців нового національно духовного простору України і надалі продовжуватиме нести життєстверджуюче Слово Тараса Шевченка українському народу та світовій спільноті.

Співорганізатори національно-мистецького заходу – ректорат, гуманітарно-педагогічний факультет, кафедра української філології, наукова бібліотека, первинна профспілкова організація студентів, студентський літературний театр «Глорія» – щиро вдячні усім учасникам літературно-мистецького форуму «Мій Шевченко…» за духовне єднання у стінах Хмельницького національного університету живим Шевченковим пророчим Словом у трагічні часи нашої сердешної України…

СЛАВА ШЕВЧЕНКУ! СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

Детальніше

Марія Гавриш, доцент кафедри української філології гуманітарно-педагогічного факультету,
помічник художнього керівника театру «Глорія»
Ольга Великосельська, завідувач науково-методичного відділу наукової бібліотеки
Хмельницького національного університету
Олександр Нікітін, начальник відділу обробки інформації
Хмельницького національного університету