21 ЛЮТОГО – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

Міжнародний день рідної мови – день, який відзначають щорічно 21 лютого, починаючи з 2000 року.
Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 1999 року у Парижі. Оскільки з 6000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи.
Головна декларована мета Міжнародного дня рідної мови – сприяння мовній різноманітності світу і стимулювання вивчення іноземних мов населенням різних країн, зближення культур і їх активна взаємодія, зокрема, в мовних питаннях, оскільки саме мови вважаються важливим інструментом розвитку духовної спадщини планети.
Студенти 1-ого року навчання спеціальності «Філологія. Переклад (польська, російська мови)», завершуючи вивчення дисципліни «Вступ до слов’янської філології» у першому семестрі навчального року та готуючись до відзначення Міжнародного дня рідної мови у лютому, зробили презентації власних доповідей і створили плакати-стіннівки (як один із підсумкових видів роботи) про роль і значення кожної слов’янської мови для свого народу, об’єднавши усі під назвою заходу «Галерея слов’янських мов». Плакати розміщені біля кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету.
Для кожного народу своя мова рідна. Кожна мисляча людина обов’язково усвідомлює, що, крім батьків, вона має ще чотири корені: рідна земля, рідна історія, рідна культура, рідна мова. Кожна людина повинна знати і пам’ятати свою рідну мову, але водночас й поважати ту мову, на якій землі і серед якого народу вона живе. Вивчаючи мову, ми не просто запам’ятовуємо слова, а проникаємо у спосіб мислення народу, що говорить нею.
Зберігаючи мову, ми зберігаємо власну душу, те світосприйняття і світорозуміння, що було закладене в нас природою. Відрікаючись від природного, ми порушуємо цілісність нашої особистості, нашу гармонію зі світом.
Українську мову знають у всьому світі, за кордоном визнають однією з найкращих і найрозвиненіших мов світу. Хочеться, щоб її визнавали, пишалися і любили рідні діти на власній землі!
Зі святом! З Міжнародним днем рідної мови! Бережімо свою мову!

Інформація кафедри слов’янської філології