РЕГІОНАЛЬНА ОЛІМПІАДА З ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ І ЛІТЕРАТУРИ

13-14 лютого 2016 року у Хмельницькому національному університеті відбулася Регіональна олімпіада з польської мови і літератури за сприяння Головного комітету олімпіади з польської мови і літератури при Академії наук Польщі та під патронатом Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці.
Організатором олімпіади стала старший викладач кафедри слов’янської філології Хмельницького національного університету, голова Хмельницького відділу Спілки поляків України та голова об’єднання учителів польської мови у Хмельницькому Юлія Серкова.
В олімпіаді взяли участь 28 учнів загальноосвітніх навчальних закладів з Хмельницької, Вінницької та Житомирської областей.
До учасників олімпіади звернулася завідувач кафедри слов’янської філології Неля Подлевська, привітавши їх у стінах Хмельницького національного університету та повідомивши усім про спеціальність «Філологія. Переклад (польська мова)», що успішно функціонує на гуманітарно-педагогічному факультеті ХНУ, запросивши на навчання до нього усіх охочих вивчати польську мову та здобути спеціальність перекладача-полоніста.
З вітальним словом до учасників олімпіади, членів журі звернувся проректор з міжнародних зв’язків Хмельницького національного університету Микола Йохна. Проректор зосередив увагу на міжнародних українсько-польських зв'язках, що успішно розвиваються у ХНУ, міжнародних проектах, які реалізовують викладачі та студенти ХНУ, на програмах паралельного навчання та можливостях здобути освіту за програмою подвійного диплома у ХНУ та ВНЗ Польщі.
Регіональну олімпіаду з польської мови і літератури урочисто відкрив консул Генерального консульства Республіки Польща у Вінниці Кшиштоф Росінські, подякувавши Хмельницькому національному університету за надану можливість проведення олімпіади, Юлії Серковій за її організацію та проведення, кафедрі слов’янської філології за розвиток польської мови в регіоні.
Пан консул разом з дружиною привітали всіх учасників і з важливим етапом у вивченні польської мови і літератури, знанні історії та культури польського народу – участю в олімпіаді, а також із прийдешнім святом Дня закоханих, напередодні якого відбувається олімпіада, подарувавши кожному учаснику словник з польської мови та солодощі.
Кожен учасник олімпіади перед її початком представився, назвавши місце свого проживання. До участі в олімпіаді прибули учні загальноосвітніх навчальних закладів з різних куточків названих вище областей.
Після привітальних слів усі взялися до роботи, відкривши конверти із завданнями, які мали виконати учасники олімпіади протягом двох годин. Це була перша (письмова) частина олімпіади, що складалася з трьох частин: аудіювання, відкритого граматичного тесту та твору.
Головою комісії був відомий полоніст, автор багатьох підручників з навчання польської мови як іноземної, кандидат філологічних наук Єжи Ковалєвскі.
Членами журі були: кандидат гуманітарних наук, спеціаліст у викладанні польської мови як іноземної, волонтер-викладач польської мови на кафедрі слов’янської філології ХНУ Даріуш Маркевіч, кандидат теологічних наук, старший викладач кафедри слов’янської філології ХНУ Ірина Сашко та магістр філології польської, старший викладач кафедри слов’янської філології ХНУ Оксана Дутковська.
Наступного дня відбувся ще один етап олімпіади – усний. Під час індивідуальної розмови з комісією учні мали можливість продемонструвати свої знання з польської літератури, зокрема, показати вміння глибокого аналізу польської поезії і критичного оцінювання літературних творів.
Переможці олімпіади візьмуть участь у всеукраїнській олімпіаді з польської мови і літератури та у міжнародній олімпіаді з польської мови і літератури у Варшаві. До наступного етапу, тобто всеукраїнської олімпіади, пройшли 10 учнів.
Олімпіада пройшла за участі голови обласного товариства Спілки поляків України Франца Міцінського.
Варто згадати, що у Хмельницькому національному університеті вивченню польської мови приділяється надзвичайно багато уваги. Цьому сприяє діяльність Українсько-польського центру європейської інтеграції (директор Олег Поліщук), який координує розвиток найрізнобічніших зв’язків між українськими і польськими студентами, науковцями, представниками урядових і громадських організацій. І, звичайно, основним осередком вивчення польської мови є кафедра слов’янської філології (завідувач Неля Подлевська), яка готує фахівців за спеціальністю «Філологія. Переклад (польська мова)».
Усіх, хто цікавиться польською мовою і літературою, історією та культурою, запрошуємо до навчання за згаданою спеціальністю на гуманітарно-педагогічний факультет ХНУ. У нас Ви отримаєте можливість навчатися за програмою паралельної освіти (Україна-Польща), навчатися у магістратурі після закінчення бакалаврату, отримаєте можливість працевлаштування за спеціальністю.

Інформація кафедри слов’янської філології