РІЗДВЯНЕ ПРИВІТАННЯ СТУДЕНТІВ-ПОЛОНІСТІВ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Уже четвертий рік у Хмельницькому національному університеті навчаються студенти спеціальності «Філологія. Переклад (польська, російська мови)».
За цей час студенти мали можливість не лише пізнати основи іноземної філології, зокрема, польської, російської, поглибити навички володіння іноземними мовами, вивченими у школі, удосконалити знання з рідної української філології, а й розвивати професійно-комунікативні уміння як майбутнього філолога-перекладача.
Студенти-полоністи взяли участь у двох міжнародних проектах (у 2014 і 2015 роках), що виконувалися кафедрою слов’янської філології ХНУ у партнерстві із Товариством «Інтеграція Європа-Схід» (Польща) і фінансувалися Міністерством закордонних справ Польщі, у трьох міжнародних конференціях, проведених кафедрою у 2014-2015 рр., у двох Всеукраїнських диктантах з польської мови, організованих кафедрою, у щорічній Регіональній олімпіаді з польської мови і літератури, що проводиться у ХНУ, та багатьох інших заходах. Студенти постійно працюють над підвищенням власного мовного рівня, чому сприяє щорічне перебування на мовній перекладацькій практиці у Польщі, навчання на курсах підвищення кваліфікації учителів з польської мови (Хмельницький, Вінниця, Дрогобич, Перемишль, Варшава) тощо.
Завершуючи навчальний семестр у передноворічний час, студенти під час заняття з польської мови заспівали й різдвяні колядки, які стали не лише елементом вивчення мови, а й святковим вітанням з Новим роком та Різдвом Христовим усім добрим людям.

Сядемо до столу всі на Святий вечір.
Сяйво загориться в кожному вікні:
в нашій Україні, і в краю далекім -
там, де б’ється серце нашої рідні.
Вітаємо Вас із Різдвом Христовим!
Щоб Вам щастя квітло вінком калиновим,
щоб над Вашим домом слава панувала,
а під мирним небом любов розквітала!
Дай, Боже, Вам любові і тепла,
Добра в сім’ї і затишку в оселі,
Щоб щастя світла музика текла
В різдвяні свята, щедрі і веселі!
Хай здійснює бажання рік Новий,
Хай університет наш процвітає,
З чудовим святом радості і мрій
Ми щиро і сердечно Вас вітаєм!
Щасливого Вам Нового року!

Кафедра слов’янської філології ХНУ