Моніторингова місія Національного Еразмус+ Офісу в Україні відвідала Хмельницький національний університет

19 вересня 2014 року у. Хмельницькому національному університеті було проведено моніторинг проекту TEMPUS SEREIN - одного з семи проектів TEMPUS, що в даний момент реалізується в університеті.
В рамках моніторингової місії університет відвідали представники Національного Еразмус+ Офісу в Україні, а саме: директор НЕО в Україні Світлана Шитікова та менеджер з моніторингу НЕО в Україні Олена Оржель. Також в рамках моніторингу ХНУ відвідали представники університетів-членів проектного консорціуму TEMPUS SEREIN.
Зважаючи на низку сучасних викликів, які постали перед суспільством у ХХІ столітті, проблема підготовки фахівців у галузі інформаційної та кібер безпеки стала досить актуальним та невідкладним питанням. З метою вирішення цієї проблеми було ініційовано проект TEMPUS SEREIN – “Modernization of Postgraduate Studies on Security and Resilience for Human and Industry Related Domains”- освітній проект, що реалізується за підтримки ЄС, та присвячений розробленню, впровадженню та реалізації сучасних спеціалізованих теоретичних та практично-орієнтованих курсів для підготовки магістрів, аспірантів та підвищення кваліфікації фахівців у галузі інформаційної безпеки.
До проектного консорціуму українських партнерів увійшли такі вищі навчальні заклади, як: Хмельницький національний університет, Національний аерокосмічний університет «Харківський авіаційний інститут», Тернопільський національний технічний університет ім. І.Пулюя, Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту, Технологічний інститут Східноукраїнського національного університету імені Володимимра Даля, Державний інститут спеціального зв’язку та захисту інформації України та Університет банківської справи Національного банку України. У Хмельницькому національному університеті проект реалізується на базі кафедри системного програмування. Варто зазначити, що це є шостий проект програми TEMPUS, що реалізується на базі кафедри системного програмування ХНУ.
Участь у кожному із проектів TEMPUS є надзвичайно відповідальним та водночас почесним завданням для ХНУ. На сьогодні наш університет є учасником 7 проектів TEMPUS (4 - нових і 3 – з попередніх років). Це – вагомий результат з огляду на те, що процедура відбору проектів є досить тривалою та складною. Здійснюється вона на основі оцінювання академічної і технічної якості поданих заявок згідно національних пріоритетів, що щорічно визначаються Міністерствами освіти відповідних партнерських країн
Під час моніторингу, що проходив у Хмельницькому національному університеті 19 вересня 2014 року, представники українських університетів-партнерів ознайомились з історією ХНУ, зустрілися з керівництвом університету в особі проректора з міжнародних зв’язків Миколи Йохни.

Моніторингова місія Національного Еразмус+ Офісу в Україні відвідала Хмельницький національний університет. Хмельницький національний університет

В рамках зустрічі моніторинговою комісією були заслухані доповіді представників університетів-партнерів про хід та результати виконання проекту TEMPUS SEREIN, а також обговоренні поточні проблеми та особливості реалізації проекту з урахуванням положень нового закону України про Освіту.

Моніторингова місія Національного Еразмус+ Офісу в Україні відвідала Хмельницький національний університет. Хмельницький національний університет

Загалом, за результатами моніторингу, комісією було відмічено стабільність виконання проекту, високий рівень організації взаємодії партнерів, та відповідність кваліфікації задіяних науково-педагогічних працівників. Члени моніторингової місії надали університетам-партнерам рекомендації щодо підвищення ефективності розповсюдження інформації про проект серед студентства, а також наголосили на необхідності більш широкого залучення студентів та роботодавців до підготовки нових навчальних курсів.

Моніторингова місія Національного Еразмус+ Офісу в Україні відвідала Хмельницький національний університет. Хмельницький національний університет

Отже, сподіваємось що подальша співпраця в рамках проектів TEMPUS буде надзвичайно результативною та плідною, сприятиме підвищенню якості освіти, запровадженню нових методів викладання та оцінювання, що дозволить Хмельницькому національному університету вийти на новий рівень розвитку.

Ольга Осійчук,
відділ міжнародних зв’язків
та зв’язків з громадськістю