Пішов з життя справжній українець Даріуш Павліщи

6 травня 2022 року пішов з життя Даріуш-Олесь Павліщи (Dariusz Oleś PAWLISZCZY) – війт гміни Громадка Болеславецького повіту Нижнєсілезького воєводства (Республіка Польща).
Даріуш-Олесь Павліщи, українець за походженням, усе своє життя всіляко сприяв поширенню української культури та мови: був активним учасником українського національного громадського культурно-освітнього руху в Польщі, членом українських організацій, засновником та організатором шкіл з українською мовою навчання.
Активно підтримував Україну після нападу Росії та вірив у нашу перемогу. На території Громадки проходили реабілітацію воїни АТО, а її двері були відчинені і для вимушених переселенців унаслідок російської війни проти України.

Пішов з життя справжній українець  Даріуш Павліщи. Хмельницький національний університет

За понад 20 років на посаді голови гміни Громадка зумів перетворити її на одну із найрозвинутіших гмін Польщі, яка за економічним рейтингом входить в десятку найкращих.
Даріуш-Олесь Павліщи мав науковий ступінь доктора (кандидата наук) в галузі економіки, був Почесним професором Хмельницького національного університету. Останні декілька років брав активну участь у наукових конференціях, організованих кафедрою маркетингу і торговельного підприємництва та кафедрою економіки підприємства та підприємництва ХНУ; проводив лекції для здобувачів вищої освіти факультету економіки і управління ХНУ, брав участь в акредитації освітніх програм.
Колектив Хмельницького національного університету висловлює щирі співчуття родині Даріуша Павліщи, громаді гміни Громадка та українській діаспорі у Республіці Польща

Відділ зв'язків з громадськістю

08.05.2022