Участь студентів-полоністів у відзначенні Міжнародного дня рідної мови

Щороку 21 лютого світова громадськість відзначає Міжнародний день рідної мови.
Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) пакистанська влада жорстоко придушила мітингувальників (це були переважно студенти), які висловлювали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної – бенгальської мови. Після проголошення незалежності Бангладеш у 1971 році, цей день відзначають в країні як день мучеників, вшановуючи пам’ять загиблих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі з метою захисту мовної й культурної багатоманітності було проголошено 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. В Україні свято почали відзначати з 21 лютого 2000 року.

Участь студентів-полоністів у відзначенні Міжнародного дня рідної мови. Хмельницький нацiональний унiверситет

За даними ЮНЕСКО, у світі існує близько 6000 мов. Майже половина з них знаходяться під загрозою зникнення. На думку фахівців, це трапляється в тому випадку, коли її перестають з будь-якої причини вживати та вивчати більше 30% носіїв мови. Лише в Європі небезпека загрожує 30 мовам, а 13 із них перебувають на межі зникнення. Організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

Участь студентів-полоністів у відзначенні Міжнародного дня рідної мови. Хмельницький нацiональний унiверситет

Студенти-полоністи ХНУ взяли активну участь у підготовці до відзначення свята.
Так, студенти 4 курсу, перебуваючи на педагогічній практиці у ЗЗСО протягом лютого, проводять виховні заходи для учнів за відповідною тематикою свята (про це повідомимо після закінчення практики та проведення її захисту у березні).
Першокурсниці Ольга Смик, Юлія Скакуновська та Софія Гнатовська перемогли у першому етапі олімпіади з польської філології та братимуть участь другому етапі, який відбудеться в березні у ХНУ.
У рамках відзначення свята охочі студенти-полоністи всіх курсів 25 лютого напишуть диктант українською та польською мовами (відповідно до листа Інституту модернізації змісту освіти «Про відзначення Міжнародного дня рідної мови»). Переможці будуть відзначені грамотами.
Першокурсники-полоністи виявили бажання написати есе про роль мови та обраної філологічної спеціальності у їхньому житті. Із деякими творчими роботами запрошуємо ознайомитися у статті «Творчий флешмоб першокурсників-полоністів до Міжнародного дня рідної мови», розміщеній на сайті кафедри слов’янської філології

Участь студентів-полоністів у відзначенні Міжнародного дня рідної мови. Хмельницький нацiональний унiверситет

Для кожної людини її рідна мова була і залишається найдорожчою у світі, бо саме вона визначає пам’ять народу в історії й сучасності.
Сучасна Україна, як європейська держава з великим розмаїттям етнічних спільнот, надає можливість усім національним меншинам розвивати, збагачувати і зберігати свої рідні мови. Держава гарантує вільний розвиток та захист мов представників різних національностей, сприяє вивченню мов міжнародного спілкування. Водночас, мовою національної консолідації є державна українська мова, яка відображає самобутність багатомільйонного Українського народу і є основою його духовності та історичної пам’яті. 
Мова – це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат кількатисячолітньої еволюції кожного етносу. Без своєї мови, своєї самобутньої культури немає народу. Мова – найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління. Бережімо свою рідну мову!!!

Інформація кафедри слов’янської філології