Участь першокурсників-полоністів ХНУ у IV Форумі молодих поляків в Україні

Кожен день життя дає нам тисячі можливостей, щоб реалізувати себе. Єдине, що нас стримує, – страх. Саме це почуття тримає нас у кутку і блокує наше щастя, яке чекає за рогом. Адже у пізнанні свого внутрішнього світу, здобутті нових знань та у роботі над працею, яку ти любиш, криється омріяна гармонія.

Участь першокурсників-полоністів ХНУ у IV Форумі молодих поляків в Україні. Хмельницький нацiональний унiверситет

Ось і цього разу, коли нам запропонували приєднатися до учасників «Форуму молодих поляків в Україні» 29.11-2.12.2018 року, ми довго вагалися і не знали, чи варто. Зовсім інше місто, чужі люди, ми самі, і це було комплексною причиною, чому ми собі відмовляли. Але, відкинувши усі «проти» і взявши себе в руки, ввечері, замовивши квитки на потяг, ми прямували до Івано-Франківська.
Сім годин у дорозі і ми на головному залізничному вокзалі. Ще хвилин п’ятнадцять блукань і дорога до нашого готелю була знайдена. Зареєструвавшись, у нас було декілька годин для відпочинку після дороги, якими ми і скористалися. Після цього всі учасники зустрілися у конференц-залі, щоб розпочати перший тренінг. Це було знайомство. Кожен мав розказати про себе і про свою діяльність польською мовою.
Люди були різного віку. Від шістнадцяти і до сорока років. Після представлення нас ознайомили з організацією нашої роботи під час Форуму. Головною метою було створення власних проектів на кошти, які нам дають на їх реалізацію. Але до цього у нас був час, щоб подолати свої мовні бар’єри з допомогою чудових тренерів – Яцека Денбчинського і Наталіїї Денбчинської, організатора Марії Осядач. Також ми брали участь у командних конкурсах.
Наступного дня нам запропонували декілька тем, пов’язаних з виявом своїх талантів, і можливість вибрати самому, до якої групи приєднатися. Кожна команда мала придумати свій сценічний номер, з яким би виступала наступного дня на міні-концерті. Пізніше тренери висвітлили декілька тем на дискусію, а завдання полягало у тому, щоб команди знайшли їх вирішення.
Третій день цього форуму був дуже важливий, адже на зустріч до нас приїжджали люди, які займаються різними питаннями щодо фінансування польських проектів в Україні. Кожен член цього засідання був підпорядкований групі і мав можливість поспілкуватися один з одним. Після цієї зустрічі був час, щоб розпочати роботу над проектами. Представники окремих міст повинні були придумати програму, розробити концепцію і зробити розрахунок собівартості проекту. Ввечері був невеличкий концерт, над яким працювали команди за обраними напрямками. Останнього дня була презентація власних проектів і видача дипломів учасника.

Участь першокурсників-полоністів ХНУ у IV Форумі молодих поляків в Україні. Хмельницький нацiональний унiверситет

У чому полягає проект, який ми виграли? Група, яка представляла місто Хмельницький, вирішила, що головною темою буде благодійність. Майстер-клас «Солодка зима» буде включати в себе приготування та декорування імбирних пряників за участі відомого кондитера, почастування після заняття, і весь процес буде відбуватися виключно польською мовою (пісенний супровід, читання поезій, звичайне спілкування). Усі зібрані кошти підуть на допомогу дітям у лікарнях і дитячих будинках. Детальна інформація з’явиться трохи згодом, але приблизна дата проводження цього майстер-класу планується на січень 2019 року. Тому всіх запрошуємо і будемо раді участі кожного, хто хоче долучитися до реалізації нашого проекту.
Підсумовуючи, хочемо сказати, що Форум надихнув нас, дав нові можливості для реалізації в улюбленій сфері (поглибленні комунікативних навичок у спілкуванні польською мовою – мовою нашої майбутньої професії) і повністю виправдав наші переживання. Наша участь у Форумі стала ковтком свіжого повітря і мотивації для нових звершень. Дякуємо організаторам за таку можливість відкрити себе.

Участь першокурсників-полоністів ХНУ у IV Форумі молодих поляків в Україні. Хмельницький нацiональний унiверситет

Ви ніколи не знаєте, що вас чекає наступного дня, але можете наважитися і стати щасливими, навіть того не підозрюючи. Тому пробуйте щось нове і цікаве для вас, займайтесь улюбленою справою і ставайте щодня кращою версією себе.

Участь першокурсників-полоністів ХНУ у IV Форумі молодих поляків в Україні. Хмельницький нацiональний унiверситет

З повагою, студентки I курсу спеціальності «Філологія (Слов’янські мови та літератури (переклад включно), перша – польська)»: Юлія Скакуновська, Яна Капуш, Софія Гнатковська