Хмельницький нацiональний унiверситет

ГОЛОВНА СТОРIНКА

Лабораторія композиційних і мастильних матеріалів

Флубон

Тефлонові (фторопластові) покриття

мастильно-охолоджуюча емульсія-концентрат для механічної обробки металів та інших матеріалів

Мастильні матеріали і гідравлічні рідини на основі хімічно-модифікованої ріпакової оливи і нових присадок

Лабораторія композиційних і мастильних матеріалів

Флубон

АНТИФРИКЦІЙНИЙ САМОЗМАЩУЮЧИЙ МАТЕРІАЛ

Антифрикційний матеріал флубон – полімерний композиційний матеріал політетрафторетилену, сополімера етилену і тетрафторетилену і інших фтормістких полімерів, модифікованих вуглецевих волокон і інших волокнистих і дисперсних наповнювачів. Флубон випускається двокомпонентним і багатокомпонентним. Розроблені кілька марок матеріалу: 15, 20, 15МВ, ДМ, 15/20, К15ГВ5, К10ГВ10, ДМГ – СІ, ДМБ і інші.

Матеріал флубон відзначається зносостійкістю і хімічним опором, низьким коефіціентом тертя, самозмащувальними та ущільнювальними властивостями.

Матеріал призначений для використання і виготовлення деталей вузлів тертя та ущільнень нерухомих з’єднань. Він рекомендується для застосування в реакторах, центрифугах, насосах хімічних виробництв при, контакті з водою, розчинами солей і лугів, нафтопродуктами, а також в компресорах, які стискають вологі, сухі і надсухі гази без мащення. Флубон, зокрема, використовується в вузлах тертя, що працюють в середовищі молока, ливарних машин взуттєвих виробництв, кінокопіювальних машин.

Робочі температури від 23 до 533 К (короткочасно до 573 К). При граничних температурах матеріал зберігає високі механічні властивості. Граничне питоме навантаження коливається від 3 до 10 МПа, швидкість ковзання до 5 м/с. Механічні властивості матеріала широко варіюються складом і технологією. Розроблена технологія управління зносостійкістю матеріала в результаті його об’ємного деформування.

По довговічності ущільнення з матеріалу флубон переважають в 3-10 разів матеріали фірм Росії фторлон – 4, Ф4К20, Ф4К20 – І, АФГМ, АФГ – 5М, Ф4С15, АГ – 1500 СО5, 2П – 1000, капролон – В, і в 3 – 5 разів матеріали іноземних фірм "Гарлок", "Меркель", "Діксон", "Інералд".

Розроблена технологія виготовлення виробів з матеріалу флубон без додаткової механічної обробки.

На основі матеріалів типу флубон розроблені пористі композиції для виготовлення фільтрів з розміром пор 0,8 – 1,5 мкм, які використовуються для тонкого очищення агресивних рідин і газів і здатні працювати при нагріванні до 200°.

Деталі з матеріалу флубон (підшипники ковзання, ущільнювальні кільця, торцові ущільнення, сепаратори підшипників кочення, опорних підшипників) використовуються в вузлах тертя технологічного обладнання різного призначення. При цьому забезпечується більш висока довговічність і надійність обладнання, економія мастильних матеріалів, підвищений хімічний опір, зниження металоємкості виробів і зменшення витрат на ремонт і обслуговування машин, а також регенерацію каталізаторів хімічних виробництв.

Споживачі продукції матеріалу "флубон":

Науково-технічний центр м.Суми, ЗАТ "Екотехсервис" м.Санкт-Петербург, ВАТ "АК Адвіс" м.Хмельницький, фірма "Елтерм" м.Київ, ТОВ "Тріз" м.Суми, ТОВ Криворіжський турбіний завод "Констар", АТ Львівський хімічний завод м.Львів, Хмельницьк-спирт м.Кам’янець-Подільський, УНСП "Агро-Поділля" м.Хмельницький.

 

Хмельницький нацiональний унiверситет
Лабораторія композіційних матеріалів
Факс: 67-42-65, телефон 67-55-24

29016 Україна м.Хмельницький вул.Iнститутська 11
© Хмельницький нацiональний унiверситет